Wij gebruiken de gegevens die u indient om uw projectaanvraag te beoordelen en te beantwoorden. Inzendingen worden verwerkt in de WordPress-database van deze website met Fluent Forms; onze hosting- en e-mailproviders kunnen de ingediende gegevens verwerken. Andere technische dienstverleners ontvangen alleen de gegevens die worden beschreven in ons Privacybeleid.
Stuur geen wachtwoorden, betaalkaartgegevens, identificatienummers van overheidsdocumenten, gevoelige persoonsgegevens of onnodige vertrouwelijke informatie van derden.
HemelwaterbuffertanksModulair waterbeheerSpecificeer de capaciteit voor tijdelijke waterberging zonder onnodig groot te bouwen.Gebruik de informatie over tijdelijke waterberging wanneer afstromend hemelwater tijdelijk moet worden geborgen en gecontroleerd moet worden afgevoerd vanuit een compact ondergronds systeem.
HemelwaterbuffertanksModulaire waterberging met hoge capaciteit voor gecontroleerde afvoer.
InfiltratiekrattenInfiltratiesystemenLaat afstromend hemelwater in de bodem infiltreren waar de locatieomstandigheden dat toelaten.Bekijk de keuze van infiltratiekratten, de installatie en opties voor zware belasting om het grondwater gecontroleerd aan te vullen.
InfiltratiekrattenInfiltratiemodules voor gecontroleerde aanvulling van het grondwater.
OSD-tanksTijdelijke waterberging op locatieStem de dimensionering van OSD-tanks af op de eisen van de lokale overheid en de beperkingen van de locatie.Gebruik de pagina's over OSD voor keuzes rond ontwerp, installatie, naleving van de eisen van lokale overheden in NSW en kosten.
Informatiecentrum voor OSD-tanksPlanning, materialen en dimensionering voor tijdelijke waterberging op locatie.
Bergingsreservoirs met vertraagde afvoerBeheersing van piekafvoerenVang piekafvoeren op met technisch ontworpen ondergrondse waterberging.Gebruik de informatie over vertraagde afvoer voor de planning van waterdichte berging, naleving van SuDS-eisen en installatie.
Bergingsreservoirs met vertraagde afvoerVang piekafvoeren op met technisch ontworpen ondergrondse waterberging.
RegenwateropvangOpvangen en hergebruikenGebruik de berging van hemelwater voor hergebruik op projectschaal.Bekijk de mogelijkheden voor commerciële ondergrondse regenwateropvang en de planningsvereisten per regio.
RegenwateropvangVang regenwater op en hergebruik het op projectschaal.
ToepassingenPlan per toepassingVind de systeemoplossing die bij de omstandigheden op de locatie past.Gebruik de toepassingspagina's wanneer beperkingen rond verharding, woningbouw, industrie of hemelwaterafvoer op verhoogde dekken het uitgangspunt voor uw project vormen.
Alle toepassingenVind een systeem op basis van de locatieomstandigheden en het gewenste prestatieniveau.
Calculator voor waterbergingVoorlopige dimensioneringSchat de benodigde waterberging voordat het detailontwerp begint.Gebruik calculators in een vroeg stadium om aannames over neerslag, afstroming en hergebruik te vertalen naar een duidelijker technisch uitgangspunt.
Calculators voor waterberging en volumeSnelle tools voor tijdelijke waterberging, infiltratie, vertraagde afvoer en regenwateropvang.
ProjectvoorbereidingChecklist voor invoergegevensMaak de projectuitgangspunten eerder uitvoerbaar.Controleer welke locatiegegevens, belastingseisen en contactpersonen nodig zijn voordat u een product kiest.
Tools voor projectvoorbereidingVerzamel de informatie die nodig is om sneller tot een technisch gesprek te komen.
Systemen vergelijkenProjectomvang vergelijkenVergelijk oplossingen voor waterberging vóór de inkoop.Gebruik vergelijkingspagina's om materiaalkeuze, uitvoeringsomvang en budgetaannames op elkaar af te stemmen.
Vergelijkings- en materiaalkeuzehulpenKies een geschikte oplossing voor de locatie voordat de specificaties worden aangescherpt.
Hydraulische doorrekening van de afvoer van afstromend hemelwaterAfvoerroute van afstromend hemelwaterStem de bestemming van afstromend hemelwater af op de beperkingen van de locatie.Bepaal op basis van de locatieomstandigheden en prestatiedoelen of infiltratie, vertraagde afvoer, tijdelijke waterberging of hergebruik bij uw project past.
Ondersteuning bij de hydraulische doorrekening van de afvoer van afstromend hemelwaterBepaal de geschikte aanpak voor hemelwaterbeheer voordat u een systeemtype kiest.
VrachtcapaciteitContainerplanningPlan de levering van modules en bepaal de uitgangspunten voor de belasting.Schat de benutting van containers en controleer de criteria voor belasting op locatie voordat u de definitieve productplanning vastlegt.
Tools voor levering en belastingOndersteuning bij logistiek en keuzes over gronddekking voor zware belasting bij modulaire waterbergingsprojecten.
InformatiebronnenKenniscentrumToepassingenOver Storm ManageContactVraag een offerte aanTechnische ontwerpinformatieMaak weloverwogen keuzes voordat de ontgraving begint.Lees praktische richtlijnen, kies systemen die bij de toepassing passen en neem contact op met ons team wanneer uw project om maatwerk vraagt.
Fabrikanten van systemen voor ondergrondse tijdelijke waterberging: vergelijking van modulaire PP-infiltratiekratten, boogvormige infiltratietunnels en prefab betonkelders
Bijgewerkt oktober 2026 | Civieltechnische gids voor ondergrondse hemelwaterberging
Fabrikanten van ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging leveren vier typen ondergrondse waterberging: modulaire geocellulaire kratten van polypropyleen, kunststof boogvormige infiltratiekamers met open onderzijde, prefab betonnen reservoirs en verdeelstelsels van buizen met grote diameter. Assemblages van polypropyleenkratten bieden een percentage holle ruimte van 95%. De geïnstalleerde kosten bedragen $8,50 tot $13,50 per cubic foot voor modulaire kratten, $9,45 tot $17,00 voor boogkamers en $13,22 tot $35,00+ voor prefab betonnen reservoirs. Civiel ingenieurs stemmen elke leverancierscategorie af op AASHTO HS-20-asbelastingen, seizoensgebonden grondwaterstanden en budgetten voor containertransport voordat ze aanbestedingsspecificaties opstellen.
Kort antwoord. Fabrikanten van ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging leveren modulaire polypropyleen infiltratiekratten (95% holle ruimte, $8.50–$13,50/ft³ geïnstalleerd volgens commerciële kostenstudies) en boogvormige infiltratietunnels met open bodem (55%–68% holle ruimte in de samengestelde sleuf, $9.45–$17,00/ft³). Ze produceren ook geprefabriceerde betonnen reservoirs (90%–95% interne holle ruimte, $13,22–$35,00+/ft³) en op maat gemaakte buisverdelers. Bij verkeersbelastingen volgens AASHTO HS-20 controleren ingenieurs projectspecifieke rapporten over druksterkte volgens ASTM F3754-25 of ASTM F2418 en kruipcurven volgens CIRIA C737 over 50 jaar. Storm Manage levert elk model met een classificatie vanaf 50 t/m² (de ST-H60 van 60 t/m²) in 100% nieuw polypropyleen; de klassen van 20–40 t/m² zijn gemaakt van gerecycled PP.
Belangrijkste technische aandachtspunten voor bestekschrijvers.
Percentage holle ruimte versus bruto sleufomhulling. Modulaire infiltratiekratten van polypropyleen bevatten 95% netto watervolume binnen de module. Die hoge porositeit verlaagt het netto ruimtebeslag voor waterberging met 58% vergeleken met een grindkoffer met 40% holle ruimte.
Verkeersbelasting en beleid voor nieuw polymeer. Begraven thermoplasten vertonen visco-elastische kruip onder langdurige grond- en wiellasten. ASTM F3754-25 en CIRIA C737 bepalen de structurele verificatie in de hele sector. Storm Manage verzendt de ST-H60 (60 t/m²) en elk model met een belastingsklasse van 50 t/m² of hoger in 100% nieuw polypropyleen; of een klasse geschikt is voor een parkeerterrein volgens HS-20 of een brandweerroute volgens HS-25 hangt af van de gronddekking, het beddingmateriaal, de verdichting van de aanvulling en de veiligheidsfactoren die de verantwoordelijke ingenieur controleert.
Transportkosten van platte pakketten. Eén 40-foot high-cubecontainer vervoert ongeveer 341 m³ (12.040 ft³) aan omhullend volume van geassembleerde modules, of ongeveer 324 m³ (11.440 ft³) aan geborgen water bij 95% holle ruimte, omdat de modules plat en in elkaar geschoven worden verzonden.
Voorzuivering en lediging volgens regelgeving. Deze limieten zijn lokaal bepaald: het Philadelphia Water Department vereist voorzuivering van afstromend hemelwater bij elke inlaat en een maximale ledigingstijd van 72 uur na de bui van 24 uur voor ondergrondse tijdelijke waterberging, terwijl het TAPE-programma van Washington Ecology voor voorzuiveringsvoorzieningen 50% verwijdering van TSS en voor basiszuivering 80% voorschrijft.
Korte specificaties: systeemarchitecturen voor ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging en technische richtwaarden 2026 (4 systeemfamilies over 10 parameters).
Technische parameter
Modulaire geocellulaire PP-infiltratiekratten
Boogvormige infiltratietunnels met open bodem
Prefab betonkelders
CMP / HDPE-buisverdeelstukken
Intern percentage holle ruimte van module
95%–97% holle cellulaire matrix
85%–90% in de boog; 55%–68% samengesteld met steenslag
90%–95% interne kelderruimte
75%–85% binnen de buiswand
Typische geïnstalleerde kosten ($/ft³)
$8,50–$13,50 per ft³ ($8,60–$10,98 regionale studie)
$9,45–$17,00 per ft³ ($9,45–$13,24 regionale studie)
$13,22–$35,00+ per ft³ ($13,22–$15,08 regionale studie)
Varieert per diameter en wanddikte (offerte aanvragen)
Toepasselijke productnorm
ASTM F3754-25 en CIRIA C737
ASTM F2418, ASTM F2787 en ASTM F2922
Projectspecifiek constructief ontwerp in beton en AASHTO LRFD
Constructieve normen voor gegolfd staal / HDPE-buizen
AASHTO-belastingsklasse voor rijdend verkeer
Controleer de ASTM F3754-25-documentatie over model en kruip (Storm Manage: 20–40 t/m² gerecycled PP; 60 t/m² nieuw PP)
Controleer ASTM F2418/F2787-documentatie met dragende steenslagboog
Controleer gewaarmerkte betonberekening voor HS-20 / HS-25
Controleer buiswanddikte en verdichte sleufaanvulling
Minimale gronddekking aan de bovenzijde
Bepaald door constructietabel van fabrikant en belastingsklasse
Bepaald door boog- en steenslagdekkingstabel van fabrikant
Bepaald door gewaarmerkt constructief ontwerp van prefab dekplaat
Bepaald door buisdiameter en inbouwtabel
Minimale profielhoogte
400 mm (15.7 in.) H400 of 500 mm (19.7 in.) H500
406–1.524 mm (16–60 in.) plus 150–300 mm steenslag
915–3.650 mm (3,0–12,0 ft) inwendige vrije hoogte
600–3.000 mm (24–120 in.) buisdiameter
Transportvolume per 40HQ-container / vrachtwagen
Ongeveer 341 m³ (12.040 ft³) geassembleerd omhullend volume per 40HQ, met een waterberging van ongeveer 324 m³
6.000–10.000 ft³ gestapelde schalen per oplegger
800–1.400 ft³ per zwaar diepladertransport
1.500–3.200 ft³ per oplegger
Benodigd materieel op de bouwplaats
Handmatige montage door 2 personen (geen kraan)
Graafmachinebak en steenslagverspreider
Mobiele kraan van 50 tot 150 ton en hijsploeg
Graafmachine of wiellader met buishijsbanden
Methode voor waterdichte tijdelijke berging
45–60 mil HDPE/LLDPE/EPDM-geomembraan + dubbel geotextiel
Externe geomembraanfolie in de sleuf rond het steenslagbed
Butylrubber voegafdichtingen of extern membraan
Mof-spieverbindingen met rubberring of gelaste naden
Ontwerplevensduur
Ontwerplevensduur van 50 jaar (kruipcontrole volgens CIRIA C737)
Systeemarchitecturen voor ondergrondse tijdelijke waterberging: hoe fabrikanten ondergrondse hemelwaterberging ontwerpen
Modulaire polypropyleenkratten voor tijdelijke waterberging bieden 95% interne holle ruimte. Ze bergen 0,95 m³ afstromend hemelwater per 1,0 m³ modulevolume, tegenover een porositeit van 35% tot 40% voor gewassen ASTM No. 57-steenslag. Fabrikanten ontwikkelen vier ondergrondse systeemtypen: geocellulaire kratten, boogkamers, prefab reservoirs en buisverdeelstelsels. Deze bergen piekafstroming tijdelijk en voeren het water gecontroleerd af binnen de ledigingstijd die de lokale richtlijn voorschrijft (72 uur na de maatgevende neerslaggebeurtenis van 24 uur in Philadelphia). Bij kleigrond of een hoge grondwaterstand, waar infiltratie niet mogelijk is, bekleden ingenieurs het bassin met waterdichte geomembraanfolie van 45 tot 60 mil.
Een ondergronds bassin voor tijdelijke waterberging werkt als een toeritdosering langs de snelweg tijdens de spits. Auto’s rijden nog steeds de hoofdrijbaan op, maar het doseerlicht houdt de piekgolf tegen zodat de rijstroken stroomafwaarts niet vastlopen. Tijdens hevige neerslag vangt een modulair systeem met een hemelwaterbuffertank de oppervlakkige afstroming van ondoorlatende asfaltdaken en parkeerterreinen op. Een uitstroomconstructie met een gekalibreerde smoorplaat of wervelventiel doseert vervolgens de lozing naar het gemeentelijke hemelwaterriool. Zo blijft de piekafvoer gelijk aan of lager dan de situatie vóór de bouwontwikkeling.
Wat is het verschil tussen een systeem voor ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging en een tank voor waterretentie of infiltratie?
Een ondergronds systeem voor tijdelijke hemelwaterberging vangt afstromend hemelwater op voor tijdelijke ondergrondse berging en voert het via een uitlaatopening gecontroleerd af, binnen de ledigingslimiet van de lokale richtlijn. Het systeem krijgt ook een waterdichte geomembraanfolie bij kleigrond of een hoge grondwaterstand. Een infiltratiesysteem gebruikt daarentegen waterdoorlatend geotextiel, zodat afstromend hemelwater in de omringende bodem kan infiltreren. Een systeem voor waterretentie houdt water permanent vast voor opslag of hergebruik op locatie.
Zoals vermeld in paragraaf 4.8 van de Philadelphia Water Department Stormwater Plan Review Manual, moeten alle ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging binnen 72 uur na afloop van een bui van 24 uur volledig zijn geleegd. De CIRIA Susdrain-richtlijn over retentie- en bergingssystemen geeft richtlijnen voor de afvoer van piekafstroming en de factoren die deze afvoer regelen. Civiel ontwerpers die systemen voor waterretentie en tijdelijke waterberging van hemelwater vergelijken, moeten het geotechnisch rapport raadplegen om de geschiktheid van de bodem te beoordelen. Kleigrond, hoge seizoensgebonden grondwaterstanden, karstgesteente, brownfields en aangrenzende gebouwfunderingen sluiten infiltratie zonder folie uit. Op zulke locaties is tijdelijke waterberging nodig in plaats van infiltratie, met een waterdichte folie als morsingen of grondwaterverontreiniging waarschijnlijk zijn (Philadelphia Water Department).
Fabrikanten van systemen voor ondergrondse tijdelijke waterberging per categorie: merken van infiltratietunnels, prefab-betonfabrieken en directe fabrieken van geocellulaire infiltratiekratten
Fabrieken die rechtstreeks spuitgieten, zoals Storm Manage, maken 5 klassen polypropyleenmodules met belastingsklassen van 20 tot meer dan 60 t/m² (ST-E20, ST-L30, ST-M40, ST-H60 en ST-Custom). Fabrikanten van boogkamermerken zoals ADS StormTech, CULTEC en Prinsco spuitgieten gegolfde boogkamers met open onderzijde van polypropyleen of HDPE. Zware reservoirs die met een kraan worden geplaatst, komen van prefab betonfabrieken zoals Oldcastle Infrastructure en StormTrap. Wie fabrikanten van ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging vergelijkt, vergelijkt dus vier toeleveringsketens: boogkamermerken, producenten van geocellulaire kratten, prefab betonfabrieken en buizenfabrikanten. Omdat de modules plat en in elkaar geschoven worden verzonden, bevat één 40-foot high-cubecontainer ongeveer 341 m³ geassembleerd omhullend volume (berekening van Storm Manage voor containerbelading), zodat een systeem van 15.000 ft³ (425 m³) in twee containers wordt vervoerd.
Welke fabrikanten van systemen voor ondergrondse tijdelijke waterberging leveren HS-20-geclassificeerde modulaire systemen, en waarin verschillen merken van infiltratietunnels van directe fabrieken van polypropyleen infiltratiekratten?
Storm Manage (ST-M40-kratten van gerecycled PP en ST-H60-kratten van nieuw PP) en Brentwood Industries (StormTank Module 25 Series) vermelden de verkeersbelastbaarheid van modulaire polypropyleenkratten op basis van AASHTO HS-20 en HS-25. ADS (StormTech), Contech (ChamberMaxx) en CULTEC leveren boogkamers met open onderzijde, terwijl Oldcastle (StormCapture) en StormTrap (SingleTrap/DoubleTrap) prefab betonnen reservoirs leveren. Bij boogkamers bestaat de omhulling uit steenslag; fabrieken die rechtstreeks polypropyleenkratten produceren, gebruiken spuitgieten om een intern kolommenraster te vormen dat plat verpakt wordt verzonden. Openbare catalogi garanderen niet dat elk model van alle 12 fabrikanten geschikt is voor verkeersbelasting. Ingenieurs moeten daarom projectspecifieke documentatie controleren: ASTM F3754-25, ASTM F2418/F2787 of gestempelde indieningsdocumenten voor prefab beton.
Octrooi US7806627B2 van het USPTO beschrijft gegolfde hemelwaterkamers met open onderzijde en afwisselende toppen en dalen, terwijl ASTM F2787 van toepassing is op de omringende constructieve omhulling van hoekige steenslag. Dragende honingraat- en cellulaire thermoplastische blokken worden daarentegen beschreven in USPTO-octrooien US6991402B2 en US10626580B2. Die blokken dragen verticale asbelastingen via interne kolommen, zonder constructief steenslag tussen de units. Het Federal Highway Administration (FHWA) Ultra-Urban BMP Report 3FS6 vermeldt dat tijdelijke waterberging ondergronds vooral wordt toegepast waar de ruimte beperkt is en er geen praktisch alternatief bestaat, omdat de hoge grondprijzen in zeer stedelijke gebieden de toepassing haalbaar kunnen maken.
Classificatiematrix van fabrikanten: 12 gedocumenteerde fabrikanten van systemen voor ondergrondse tijdelijke waterberging verdeeld over 4 systeemfamilies.
Fabrikant / Merk
Systeemfamilie
Belangrijkste productreeks
Materiaal en norm
Percentage holle ruimte en belastingsklasse
Storm Manage (Directe fabriek)
Modulaire geocellulaire PP-infiltratiekrat
ST-E20, ST-L30, ST-M40, ST-H60, ST-Custom (H400 en H500)
Boogvormige infiltratietunnel, buis en prefab beton
ChamberMaxx, DuroMaxx SRPE, CMP, UrbanPond
PP-boog (ASTM F2418), staal/PE, prefab beton
58%–85% systeemefficiëntie | HS-20 / HS-25
CULTEC
Boogvormige infiltratietunnel met open bodem
Recharger en Contactor infiltratietunnels
Gegolfd HDPE / ASTM F2922
55%–65% samengesteld met steenslag | HS-20
Prinsco
Boogvormige infiltratietunnel met open bodem
HydroStor HS75 en HS180 infiltratietunnels
Gegolfd polypropyleen / ASTM F2418
60%–68% samengestelde holle ruimte in sleuf | HS-20
Oldcastle Infrastructure
Prefab betonkelder
StormCapture modulair prefab-betonsysteem
Gewapend prefab beton / ASTM C857
Tot 82% van het grondoppervlak (7 × 15 ft binnen een module van 8 × 16 ft) | HS-20 / HS-25
StormTrap
Prefab-betonmodule
SingleTrap en DoubleTrap kelders op steunpoten
Hoogwaardig prefab beton voor hemelwaterberging
Totale holle ruimte voor waterberging in de module; interne hoogtes van SingleTrap van 1′-1″ tot 7′-6″ | HS-20 / HS-25
Terre Hill Concrete Products
Prefab-betonboog
Terre Arch TA26 en TA48 modulaire betonbogen
Prefab beton / AASHTO LRFD
54,9% (TA26: 236 ft³ in een unit van 8,00 × 19,00 × 2,83 ft) tot 65,5% (TA48: 480 ft³ in 8,00 × 20,00 × 4,58 ft) | HS-20 / HL-93
Een gespecialiseerde fabriek zoals Storm Manage spuitgiet geocellulaire constructieve modules in de hoogtes H400 (1.000 × 500 × 400 mm) en H500 (1.000 × 500 × 500 mm). Andere gediversifieerde infrastructuurconcerns zoals Contech Engineered Solutions, Oldcastle en ADS voeren brede productassortimenten voor hemelwaterbeheer die buizen, prefab beton en infiltratietunnels omvatten. Bekijk onze vergelijking van boogvormige infiltratietunnels versus modulaire infiltratiekratten of onze wereldwijde gids voor fabrikanten van bergingsreservoirs met vertraagde afvoer om regionale productielocaties te vergelijken.
Constructieve belastingsklassen, ASTM-testnormen en kruipbestendigheid van nieuw versus gerecycled polypropyleen
Voor naleving van de structurele eisen van AASHTO HS-20 (32.000 lb-as) en HS-25 (40.000 lb-brandweerroute) in de hele sector zijn onafhankelijke ASTM F3754-25-beproevingen op druksterkte en indieningsdocumenten voor kruip volgens CIRIA C737 over 50 jaar vereist. Alleen cijfers over de kortetermijndruksterkte bieden geen garantie voor de duurzaamheid van ingegraven kunststoffen over 50 jaar; onder langdurige bodem- en wiellasten vertonen deze visco-elastische kruip. Storm Manage hanteert de grens voor het harsmateriaal op 50 t/m² (ongeveer 490 kPa): elk model vanaf die waarde, momenteel de ST-H60 van 60 t/m², wordt geleverd in 100% nieuw polypropyleen, omdat uit langdurige drukproeven van het bedrijf bleek dat gerecycled hars de kortetermijnbelasting aankan, terwijl nieuw PP de kruip binnen de knikmarge houdt. ST-E20, ST-L30 en ST-M40 zijn gemaakt van gerecycled PP.
Hoe verhouden geocellulaire infiltratiekratten van polypropyleen zich tot boogvormige infiltratietunnels met open bodem en prefab betonkelders voor ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging onder HS-20-parkeerterreinen?
Op parkeerterreinen met AASHTO HS-20-belasting dragen modulaire polypropyleenkratten asbelastingen via interne kolommen en bieden ze 95% tot 97% interne holle ruimte ($8.50–$13,50/ft³ geïnstalleerd). Voor structurele kwalificatie zijn projectspecifieke breukdocumentatie volgens ASTM F3754-25 en kruipdocumentatie over 50 jaar volgens CIRIA C737 vereist. Boogkamers met open onderzijde (ASTM F2418/F2787) verdelen wiellasten via een samengestelde boog van steenslag en bieden 55% tot 68% netto porositeit in de sleuf ($9.45–$17,00/ft³ geïnstalleerd). Prefab betonnen reservoirs dragen zware asbelastingen via stijve gewapende platen en bieden 90% tot 95% interne holle ruimte ($13,22–$35,00+/ft³ geïnstalleerd). De minimale dikte van de gronddekking hangt af van de documentatie van de fabrikant. Storm Manage gebruikt uitsluitend 100% nieuw polypropyleen voor belastingsklassen vanaf 50 t/m² (ST-H60); ST-E20 tot ST-M40 zijn van gerecycled PP.
“Het eerste teken van een probleem werd zichtbaar toen het parkeerterrein boven de tanks begon te verzakken, wat wees op het bezwijken van de kunststof tanks onder de gronddekking.”
Een casestudy uit oktober 2024 van Civil Engineering Source door de American Society of Civil Engineers (ASCE) beschrijft een parkeerterrein bij een kerk waar ingegraven tankmodules van polypropyleen vier maanden na het aanbrengen van de gronddekking bezweken. Door langdurige belasting verminderde kruip de knikweerstand van de kratten, waarna kleine, onregelmatige belastingen de zijkanten naar buiten drukten tot ze knikten.
Toetsingspoort voor PP-hars en kruipdocumentatie
De toetsingspoort voor PP-hars en kruipdocumentatie is een vierdelige technische beoordeling om de zuiverheid van de hars, de bezwijksterkte volgens ASTM F3754-25, de zijwandsterkte en de 50-jarige kruipfactoren te toetsen.
ASTM F3754-25 definieert de eisen voor materialen, constructieve en overige beproevingen, markering en installatie van ingedolven modulaire ondergrondse hemelwaterbergingseenheden van polypropyleen. Locatiespecifieke hydraulische doorrekening van de afvoer en voorzuivering van de waterkwaliteit blijven de ontwerpverantwoordelijkheid van de civiel ingenieur volgens gemeentelijke voorschriften, zoals de Philadelphia Water Department Section 4.8 Manual. Om het totale systeem bij voorzieningen voor tijdelijke hemelwaterberging onder commerciële parkeerterreinen te borgen, zijn vier controles verplicht:
✔Beleid voor polymeer per belastingsklasse. Storm Manage maakt ST-E20 (20 t/m²), ST-L30 (30 t/m²) en ST-M40 (40 t/m²) van gerecycled PP. De ST-H60 (60 t/m²) en elk model met een belastingsklasse van 50 t/m² of hoger worden geleverd in 100% nieuw polypropyleen. Controleer op het batchcertificaat welk polymeer voor elke klasse is opgegeven.
✔Reductiefactor voor kruip over 50 jaar (CIRIA C737). Volgens CIRIA C737 wordt de langetermijnsterkte bepaald aan de hand van kruip- en kruipbreukproeven van minimaal 10.000 uur. De ontwerpwaarde is de karakteristieke sterkte over 50 jaar gedeeld door een materiaalfactor van minimaal 1.5. In het uitgewerkte voorbeeld van BPF Pipes Group volgens C737 heeft een unit met een ultieme verticale sterkte van 440 kN/m² een karakteristieke verticale sterkte over 50 jaar van 124 kN/m² en een ontwerpsterkte van 83 kN/m². Daarom kan een kortetermijnwaarde van 392 kPa (40 t/m²) niet rechtstreeks als langetermijncapaciteit worden gebruikt.
✔Triaxiale en zijdelingse druksterkte van de zijwanden. Actieve gronddruk en verdichtingswalsen drukken naar binnen tegen de tankwanden. Controleer naast de verticale drukproef of de zijdelingse druksterkte ten minste 7 tot 15 t/m² (68 tot 147 kPa) bedraagt.
✔Normafstemming tussen systeemarchitecturen. Toets aan de onderzijde open infiltratietunnels van polypropyleen aan ASTM F2418 en ASTM F2787, HDPE-infiltratietunnels aan ASTM F2922 en modulaire infiltratiekratten aan ASTM F3754-25. Een sluitende bestekspecificatie waarborgt dat duurzame ondergrondse constructies 50 jaar lang cyclische asbelastingen weerstaan.
Hydraulische dimensionering, berekening van het percentage holle ruimte (95% versus 40%) en berekening van het ruimtebeslag van de ontgraving
Een modulair pakket van polypropyleen infiltratiekratten met 95% percentage holle ruimte vereist een 58% kleinere netto bergingsomhulling dan een grindkoffer met 40% holle ruimte. Daarmee krimpt een bergingszone van 10.000 ft³ (283,2 m³) van 25.000 ft³ naar 10.526 ft³. Civiel ingenieurs moeten het interne percentage holle ruimte van de module onderscheiden van het bruto ontgravingsvolume van de bouwput, waarbij funderingsbed, zijdelingse aanvulling, gronddekking aan de bovenzijde en de diepte van de slibvang onder het uitstroomniveau worden opgeteld. Wanneer stedelijke kabel- en leidingstroken het ruimtebeslag beperken, halveren meerlaagse H500- of H400-infiltratiekratten ruimschoots de afvoer van uitgegraven grond.
Hoe berekent u het ruimtebeslag van de ontgraving en het bergingsvolume voor een modulaire hemelwaterbuffertank met 95% holle ruimte ten opzichte van een steenslagbed met infiltratietunnels met 40% holle ruimte?
Deel het benodigde netto bergingsvolume voor hemelwater door het percentage holle ruimte van het systeem (0.95 voor modulaire infiltratiekratten van polypropyleen, 0.55 tot 0.68 voor samengestelde bedden van boogvormige infiltratietunnels en steenslag, of 0.40 voor gewassen ASTM No. 57-steenslag). Tel daar het funderingsbed van steenslag, de zijdelingse werkruimte voor aanvulling, de gronddekking en de sleufbreedte voor externe verdeelleidingen bij op om het bruto volume van de ontgraving te verkrijgen. Interne isolatietunnels die binnen de krattenmatrix liggen, vragen geen extra sleufbreedte, terwijl het holle-ruimtepercentage van samengestelde bedden met infiltratietunnels varieert afhankelijk van de dikte van de steenslagomhulling.
Fysische en numerieke stromingsmodellering (CFD) door Ngu, Mah en Bong, opgenomen in de Amerikaanse U.S. EPA Health & Environmental Research Online (HERO) Database, modelleert de opvangcapaciteit van dakafstroming en de interne doorstroming in een stelsel van modulaire meerkamer-bergingseenheden tijdens een 15-minuten maatgevende neerslaggebeurtenis met een herhalingstijd van 10 jaar. Voor een goede hydraulische werking van de instroomverdeler moet de actieve waterberging zich boven de binnenonderkant buis van de uitstroomopening bevinden. Voor een voorlopige dimensionering op projectlocatie gelden de volgende vergelijkingen:
Volume van de netto bergingsomhulling. V_envelope = V_required / n (waarbij n = 0.95 voor Storm Manage PP-infiltratiekratten, n = 0.55 tot 0.68 samengesteld voor boogvormige infiltratietunnels in steenslag met 40% holle ruimte, en n = 0.40 voor grindkoffers). Dode bergingsvolumes onder de binnenonderkant van de uitstroomopening (doorgaans een slibvang van 150 mm in gemeentelijke richtlijnen) tellen niet mee voor de actieve tijdelijke waterberging.
Actief grondoppervlak van de tank. A_tank = V_envelope / H_active (waarbij H_active = 1,0 m / 3,28 ft voor twee gestapelde lagen H500-infiltratiekratten, of 1,2 m / 3,94 ft voor drie lagen H400-infiltratiekratten). Interne verdeeltunnels vallen binnen dit ruimtebeslag van de modules, terwijl externe verdeelleidingen een extra sleufstrook langs de omtrek toevoegen.
Bruto ontgravingsvolume van de sleuf. V_excavation = (L_tank + 2 × W_side) × (W_tank + 2 × W_side) × (H_active + H_bedding + H_cover), waarbij de beddingdiepte, zijruimte en gronddekking zijn gebaseerd op de installatie-instructies van de fabrikant. ASTM F3754-25 (paragrafen 1,2–1,3) vereist dat de fabrikant deze instructies verstrekt.
Uitgangspunten voor het onderstaande rekenvoorbeeld: 10.000 ft³ (283,2 m³) benodigd actief bergingsvolume boven de binnenonderkant van de uitstroomopening, en een actieve bergingshoogte van 1,0 m (3,28 ft). De voorbeeldsleuf omvat 150 mm (0,5 ft) verdicht funderingsbed, 450 mm (1,5 ft) zijdelingse aanvullingsruimte en 600 mm (2,0 ft) gronddekking voor HS-20-verkeersbelasting.
Ruimtebeslag van de bergingszone (bij 3,28 ft diepte)
3.209 ft² (298,1 m²)
4.917 ft² (456,8 m²)
7.622 ft² (708,1 m²)
Bruto volume van de ontgraving (inclusief funderingsbed, gronddekking en zijkanten)
20.860 ft³ (773 yd³)
31.240 ft³ (1.157 yd³)
47.450 ft³ (1.757 yd³)
Aantal modules / aanvoer van granulaat
1.193 H500-modules (bij 0,25 m³ bruto / 237,5 L netto)
~140 boogvormige infiltratietunnels + ~380 ton gewassen steenslag
~1.300 ton gewassen gebroken steenslag
Op basis van deze invoergegevens verkleint het pakket van polypropyleen infiltratiekratten met 95% holle ruimte het netto omhullingsvolume voor waterberging met 58% ten opzichte van grindkoffers en met 35% ten opzichte van boogvormige infiltratietunnels. De afvoer van uitgegraven grond daalt met 384 tot 984 kubieke yard. Deze vergelijking betreft de actieve bergingsgeometrie; definitieve civieltechnische grondwerktekeningen moeten eventuele slibvangdiepte onder de binnenonderkant van de uitstroomopening nog toevoegen. Voer uw projectafmetingen in onze voorlopige calculator voor hemelwaterbergingsmodules in of raadpleeg onze gids over kosten en dimensionering van hemelwaterbuffertanks.
Ondoorlatende geomembranen (HDPE, LLDPE, EPDM) versus waterdoorlatend geotextiel voor ondergrondse tijdelijke waterberging
Een waterdichte folie is een locatiespecifieke keuze en geen standaardvoorziening: volgens de richtlijn van Philadelphia moeten ondoorlatende folies worden vermeden, maar kunnen ze nodig zijn waar morsingen of grondwaterverontreiniging waarschijnlijk zijn. In dat geval moet de folie doorlopend zijn en langs de zijkanten omhooglopen van elke constructie binnen het beklede oppervlak. Omhul bij zandige leemgrond waar infiltratie mogelijk is het kratveld met 200 tot 300 g/m² non-woven filtratiegeotextiel met een CBR-punctiesterkte volgens ASTM D6241 van minimaal 500 lbs. Gebruik nooit geweven spleetfolie voor slibschermen rond kratten voor tijdelijke waterberging, omdat klei het weefsel snel verstopt.
⚠️Veelvoorkomende uitvoeringsfout: perforatie van een onbeschermd geomembraan.
Het aanvullen van scherpe, gebroken ASTM No. 57-steenslag rechtstreeks tegen een geomembraan van 30 of 45 mil, zeker zonder een buitenste beschermend geotextiel, kan de folie tijdens het verdichten doen scheuren. Plaats het waterdichte membraan altijd tussen een binnenste en buitenste naaldvilt-geotextiel van 270 tot 300 g/m². Beproef dubbele thermische lasnaden op luchtdruk en vul daarna pas aan.
Slecht doorlatende klei (<0.5 in./hr), soepel vouwbaar rond 90°-hoeken van infiltratiekratten
HDPE (Hogedichtheidpolyethyleen)
60 mil (1,5 mm) + dubbel beschermvlies van 300 g/m²
Industriële opvang en systemen voor waterretentie
Gecertificeerde thermische smeltlas op de bouwplaats + roestvaststalen manchetbanden
Verontreinigde bedrijfslocaties, afstromingszones met koolwaterstoffen, hoge chemische resistentie
EPDM synthetisch rubbermembraan
45–60 mil (1,14–1,52 mm) geprefabriceerde kuipfolie
Kleine tot middelgrote waterdichte tijdelijke berging of hergebruik
In de fabriek gevulkaniseerde 3D-folie + klemflenskragen
Snelle montage bij koud weer waar geen thermische lasploegen beschikbaar zijn
Afstemming van ondergrondse bergingssystemen op locatiebeperkingen: parkeerterreinen, brandweerroutes, hoog grondwater en ondiepe aansluithoogten
Polypropyleen modules van 400 mm (15.7 inch) H400 en 500 mm (19.7 inch) H500 stellen civiel ingenieurs in staat om enkellaagse ondergrondse tijdelijke waterberging en waterdichte insluiting te realiseren waar een ondiepe rioolbuis de sleufdiepte beperkt tot 1.2 tot 1,5 m. Een lage modulegeometrie lost het vraagstuk van verticale inbouwhoogte op, maar neemt andere lozingsknelpunten niet weg. Bij een 100-jarige hoogwaterstand stroomafwaarts mag de hydraulische druklijn (HGL) van het ontvangende riool de uitstroomopening van de module niet onder water zetten. Als het grondwater stijgt tot aan de onderzijde van een met waterdichte folie beklede tank, moet een minimale veiligheidsfactor van 1.15 tot 1.25 tegen opdrijven worden aangehouden.
Beoordelingen op fora voor civiele techniek over commerciële terreinontwikkeling en ontwerpen op locaties met een hoge grondwaterstand stellen vaak dat prefab reservoirs van 6-foot hoog niet door zwaartekracht kunnen leeglopen als een straatriool 4.5 feet onder maaiveld ligt. Door H400-modules met een laag profiel te combineren met brede horizontale verzamelleidingen blijft een positief zwaartekrachtverhang naar het benedenstroomse lozingspunt behouden. Een factsheet uit het FHWA Ultra-Urban BMP-ontwerpkader laat zien waarom dit belangrijk is: de binnenonderkant van de meeste buis- en reservoirsysteemleidingen ligt 1.8 tot 3 m (6 to 10 ft) diep, waardoor een geschikt lozingspunt moeilijk bereikbaar kan zijn (zie ook de CIRIA Susdrain-richtlijn). Gebruik deze vijf technische regels om onderdelen te kiezen die passen bij locatiespecifieke beperkingen:
1. Binnenonderkant van een ondiep hemelwaterriool (sleufdiepte ≤ 1,2 – 1,4 m). Wanneer een ondiep riool de actieve bergingsdiepte beperkt tot 400–500 mm, schrijft u een kratveld in één laag voor met Storm Manage H400- of H500-kratten (ST-M40, 40 t/m², gerecycled PP).
2. Krappe binnenstedelijke inbreidingslocatie met diepe rioolaansluiting. Wanneer een perceel tot op de erfgrens een diepe rioolaansluiting (>3,0 m) en een beperkt grondoppervlak heeft, stapelt u ST-M40- of ST-H60-infiltratiekratten 3 tot 5 lagen hoog (1.5 tot 2,5 m diepte).
3. Gemeentelijke brandweerroutes, laadperrons en HS-25-stempelzones. Wanneer het ondergrondse bassin onder een AASHTO HS-25-brandweerroute (40.000 lb aslast) ligt, past u ST-H60 (60 t/m² nieuw PP) of ST-Custom (>60 t/m²) toe. Combineer de infiltratiekratten met een constructief gedimensioneerde verhardings- en gronddekkingsopbouw, aangezien standaard 20-30 t/m² groenstrookmodules zullen kruipen onder geconcentreerde wielbelastingen.
4. Hoog grondwater bij een met waterdichte folie bekleed bergingsbassin. Als het seizoensgebonden hoge grondwater boven de onderzijde van een met waterdichte folie bekleed systeem voor tijdelijke waterberging stijgt, verhoogt u het aanlegniveau met H400-modules. Als alternatief verankert u de tank met bovenliggende gronddekking of een betonnen vloerplaat (veiligheidsfactor tegen opdrijven ≥ 1,15–1,25). Een lege, afgesloten module met 95% holle ruimte verplaatst 62,4 lb/ft³ (9,81 kN/m³) aan water en gaat drijven zodra de opwaartse kracht het eigen gewicht overtreft.
5. Onregelmatige kabel- en leidingstroken en renovaties in woonwijken. Wanneer bestaande leidingen of boomwortels een L-vormige bassinindeling vereisen voor een woningcorporatie of commerciële herontwikkeling, laat u modulaire infiltratiekratten van 1.000 × 500 mm in stappen van 0,5 m verspringen. Rechthoekige blokken van 0,5 m² sluiten zonder maatwerkbekisting rond inspectieputten aan, wat lokale wateroverlast beperkt en erosie stroomafwaarts tegengaat. Raadpleeg onze gids over ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging in New Jersey om te zien hoe Amerikaanse staatsvoorschriften deze ontwerpen reguleren.
Eisen voor voorzuivering, inspectietoegang en onderhoud door hogedrukspoeling (naleving van Amerikaanse EPA NPDES- en gemeentelijke MS4-regels)
Doelen voor waterkwaliteit en ledigingstijden zijn afhankelijk van lokale programma’s. Het TAPE-programma van Washington Ecology vraagt bijvoorbeeld om 80% verwijdering van TSS door voorzieningen voor basiszuivering en 50% door voorzuiveringsvoorzieningen. Philadelphia beperkt de ledigingstijd voor ondergrondse tijdelijke waterberging tot 72 uur na de bui van 24 uur. Tijdelijke waterberging alleen zorgt niet voor die zuivering; volgens FHWA biedt ondergrondse tijdelijke waterberging geen significante controle van de waterkwaliteit zonder ingrijpende aanpassingen. De federale NPDES Phase II-regelgeving (40 CFR 122.34) vereist dat vergunningen voor gereguleerde kleine MS4-systemen maatregelen bevatten om afstromend hemelwater na de bouw te beheersen, plus adequate voorzieningen voor langetermijnbeheer en -onderhoud. Lokale gemeentelijke MS4-beoordelaars controleren civiele tekeningen op fysieke voorzuiveringsvoorzieningen, CCTV-inspectiepoorten van 6-to-24-inch en doorspoelbare sedimentkanalen in de onderste rij voordat ze een vergunning voor grondwerk afgeven.
Een matrix van polypropyleenmodules is een bergingsreservoir, geen slibvanger. Als onbehandeld gruis in een met geotextiel omhuld reservoir terechtkomt zonder voorzuivering van het hemelwater bovenstrooms, hoopt slib zich onderin op en neemt de bergingscapaciteit af. Zowel de normen in paragraaf 4.8 van het Philadelphia Water Department als de Iowa Stormwater Management Manual vereisen voorzuivering en inspectiestijgbuizen bij alle bassins. Om het bergingsvolume gedurende de ontwerplevensduur van het systeem bruikbaar te houden, worden drie voorzieningen ingebouwd: een voorzuiveringsvoorziening bij elke inlaat (een slibvangput met stankafsluiter of een hydrodynamische afscheider), een rij sedimentisolatoren of inspectietunnel langs de inlaatzijde van de matrix, en reinigingsopeningen, inspectieputten of inspectiestijgbuizen waarmee ploegen de slibdiepte kunnen controleren en de isolatierij met een vacuümwagen kunnen doorspoelen.
Stap 1 — Bovenstroomse hydrodynamische voorzuivering (80% TSS-afvang). Plaats vóór de instroomverdeelleiding een diepe kolk met duikscherm of een gecertificeerde hydrodynamische wervelafscheider. Door grof zand, zwerfvuil en koolwaterstoffen af te vangen voordat het afstromend hemelwater de krattenmatrix binnendringt, voorkomt u interne dichtslibbing en voldoet u aan de waterkwaliteitseis van de gemeente.
Stap 2 — Geïntegreerde isolatiekanalen en inspectiestijgbuizen. Bouw langs de primaire instroomrij een geperforeerde slib-isolatiebuis van 300 tot 450 mm of een inspectietunnel in de onderste laag in. Sluit om de 15 tot 30 meter verticale stijgbuizen van 150 tot 600 mm (6 tot 24 in.) naar het maaiveld aan, zodat onderhoudsploegen een peilstok of CCTV-camera kunnen neerlaten zonder betreding van besloten ruimten.
Stap 3 — Periodieke lagedruk-waterstraalreiniging en vacuümafzuiging. Meet de slibdikte halfjaarlijks en na zware maatgevende neerslaggebeurtenissen met een herhalingstijd van 10 jaar. Wanneer het opgehoopte slib 10% van de hoogte van de onderste module bereikt (40 tot 50 mm), spoelt u de isolatierij schoon met een rioolreinigingskop die is afgesteld op maximaal 1.500 tot 2.000 psi.
Het combineren van Low-Impact Development (LID) voorzuivering met modulaire ondergrondse waterberging vormt een keten voor duurzaam stedelijk waterbeheer. Hiermee wordt afstroming beheerst en worden piekgolven vertraagd afgevoerd vóór lozing op het openbare oppervlaktewater. Raadpleeg onze gids over LID- en EPA BMP-hemelwaterconformiteit en het onderhoudsschema voor ondergrondse bergingsreservoirs met vertraagde afvoer voor sjablonen van gemeentelijke beheer- en onderhoudsovereenkomsten.
Geïnstalleerde kosten per kubieke voet, transporteconomie van vlakverpakte containers en opbouw van de levenscycluskosten over 5 jaar
Commerciële kostenstudies ramen de geïnstalleerde kosten voor ondergrondse systemen voor tijdelijke hemelwaterberging op $8,50 tot $13,50 per cubic foot voor modulaire geocellulaire kratten van polypropyleen ($8.60–$10,98/ft³ in regionale vergelijkingen van 75.000 ft³). Boogkamers met open onderzijde kosten geïnstalleerd $9,45 tot $17,00 per cubic foot, prefab betonnen reservoirs kosten $13,22 tot $35,00+ per cubic foot en de kosten van buisverdeelstelsels variëren per plaatdikte. Kratten in plat verpakte vorm nemen in één 40HQ-container ongeveer 341 m³ (12.040 ft³) aan omhullend volume van geassembleerde modules mee.
Wat kost een commercieel systeem voor ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging per kubieke voet geïnstalleerd, en hoe beïnvloedt vlakverpakt fabriekstransport de totale projectkosten?
Commerciële kostenstudies ramen de geïnstalleerde kosten voor ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging op $8,50 tot $13,50 per cubic foot voor modulaire polypropyleenkratten (regionale referentiewaarde: $8.60–$10,98/ft³). Boogkamers met open onderzijde kosten geïnstalleerd $9,45 tot $17,00 per cubic foot, terwijl prefab betonnen reservoirs $13,22 tot $35,00+ per cubic foot kosten. Dankzij transport vanuit de fabriek in plat verpakte vorm past ongeveer 341 m³ (12.040 ft³) aan omhullend volume van geassembleerde modules in één 40-foot high-cubecontainer (40HQ). Voor de handmatig draagbare modules is op locatie geen kraan nodig.
Offertes voor alleen het materiaal misleiden aannemers vaak. Wanneer een aannemer een boogkamer of prefab reservoir begroot, ontbreken op de factuur voor de onderdelen twee grote kostenposten: vervoer van lege ruimte op diepladers en de aanvoer van honderden tonnen gewassen steenslag. Het FHWA Ultra-Urban Detention Vault Report (factsheet 3FS6) noemt betonnen reservoirs duur om te bouwen en gegolfde metalen buissystemen aanzienlijk goedkoper voor de berging van grote volumes. De EPA HERO-studies naar modulaire tijdelijke waterberging behandelen de dimensionering van de berging en interne stroming, maar niet de kosten. Ontgraving, aangevoerde steenslag en transport vallen buiten de factuur voor de onderdelen. Daarom worden ze in het onderstaande voorbeeld apart opgevoerd. Bekijk dit voorbeeld van een bassin voor tijdelijke waterberging op een commercieel parkeerterrein van 20.000 ft³ (566 m³):
Rekenvoorbeeld — Totale eigendomskosten (TCO) over 5 jaar (uitgangspunt: 20.000 ft³ / 566 m³ systeem voor tijdelijke waterberging onder commercieel HS-20-parkeerterrein).
Kostenpost (aanname in rekenvoorbeeld)
Modulaire infiltratiekratten van nieuw PP (95% holle ruimte)
Installatie en inbedrijfstelling (aangenomen ontgraving, steenslag en arbeid)
$98.000 (aangenomen $4,90/ft³; ploeg van 2 personen, minimale steenslag, geen kraan)
$152.000 (aangenomen $7,60/ft³; +760 ton gewassen steenslag en extra grondafvoer)
$170.000 (aangenomen $8,50/ft³; hijswerk met 100-tons kraan en kitvoegen)
Energie (5 jaar aangenomen lozing onder vrij verval versus pompput)
$0 (ondiep profiel van 400–500 mm maakt stroming onder vrij verval mogelijk)
$0 (stroming onder vrij verval waar de diepte van het lozingspunt dit toelaat)
$4.500 (aangenomen indien diepe keldervloer een dubbel uitgevoerde opvoerpomp vereist)
Onderhoud en reserveonderdelen (5 jaar aangenomen vacuüm- en spoelreiniging)
$6.500 (aangenomen $1.300/jr voor reiniging van slibvang en isolatierij)
$7.500 (aangenomen $1.500/jr voor doorspoelen van verdeelleiding en isolatierij)
$8.000 (aangenomen $1.600/jr voor vacuümreiniging met betreding van besloten ruimte)
Stilstandsrisico (5 jaar aangenomen afsluiting van parkeerrijstroken tijdens aanleg/onderhoud)
$3.500 (aangenomen 5–6 dagen handmontage; toegang via stijgbuizen op maaiveld)
$6.500 (aangenomen 8–10 dagen aanvoer en verwerking van steenslag)
$12.500 (aangenomen afsluitingen voor kraanopstelplaats en zwaar vrachtverkeer)
Berekening van terugverdientijd en directe besparing (rekenvoorbeeld). In dit illustratieve rekenvoorbeeld van 20.000 ft³ bedragen de totale eigendomskosten (TCO) over 5 jaar voor het systeem met infiltratiekratten van nieuw PP $92.000 + $98.000 + $0 + $6.500 + $3.500 = $200.000 ($10,00/ft³). Boogvormige infiltratietunnels komen uit op $284.000 ($14,20/ft³) en prefab betonkelders op $435.000 ($21,75/ft³). Het voorschrijven van vlakverpakte infiltratiekratten van nieuw PP levert in deze voorbeeldberekening op dag 1 een directe investeringsbesparing op van $80.000 ($270.000 − $190.000) ten opzichte van boogvormige infiltratietunnels en $220.000 ($410.000 − $190.000) ten opzichte van prefab beton, wat de kosten over 5 jaar met 29,6% tot 54,0% verlaagt.
Materiaalbesparing is slechts één voordeel van fabrikanten van vlakverpakte systemen voor tijdelijke waterberging. Het eenvoudig in elkaar nesten van modulaire infiltratiekratten van polypropyleen vereenvoudigt de bouwplaatslogistiek. Twee grondwerkers kunnen per dienst 3.000 tot 4.000 ft³ (85 tot 113 m³) aan infiltratiekratten in elkaar klikken met afschuifpennen en zijclips, zonder dat er een kraan aan te pas komt. Voor stedelijke bouwplaatsen waar ruimte schaars is, vormen modulaire infiltratiekratten van polypropyleen een uitstekende oplossing.
De 7-punts auditscorekaart voor leveranciers: hoe civiel ingenieurs en aannemers technische documentatie van fabrikanten toetsen
Civiel ingenieurs en hoofdaannemers hanteren 7 verplichte verificatiepunten voor de documentatie van fabrikanten van ondergrondse systemen voor tijdelijke waterberging. Ze controleren ook tests van 95% verdringingsholte, CAD-tekeningen van buisverdeelstelsels, indelingen van CCTV-kanalen en containerlaadschema’s. Als alle zeven beoordelingen vóór het vrijgeven van een inkooporder zijn uitgevoerd, komen de gegevens over polymeer, breuksterkte en kruip in de documentatie overeen met de opgegeven belastingsklasse.
7-punts auditscorekaart voor leveranciers van tijdelijke waterberging
De 7-punts auditscorekaart voor leveranciers van tijdelijke waterberging is een technische controlelijst vóór gunning waarmee fabrikanten worden beoordeeld op harszuiverheid, constructieve druksterkte, kruip, hydrauliek en logistiek.
Voordat u een “of gelijkwaardig” productalternatief op een commercieel terreinplan goedkeurt, toetst u het documentatiepakket van de fabrikant aan de zeven onderstaande goedkeurings- en afkeuringsdrempels. Deze criteria zijn gebaseerd op ASCE-onderzoeksbevindingen over bezweken ingedolven kunststof tanks en octrooien voor cellulaire modules (USPTO US10626580B2):
7-punts auditscorekaart voor leveranciers: drempelwaarden voor goed- of afkeuring van technische indieningen.
Toetsingspunt
Vereist bewijsdocument
Goedkeuringsdrempel (verkeerszones)
Signaal voor directe afkeuring
1. Certificaat van harszuiverheid
Batch-COA (smeltindex en dichtheid)
Polymeer opgegeven per belastingsklasse (Storm Manage: 100% nieuw PP bij ≥50 t/m², gerecycled PP daaronder)
Polymeer niet opgegeven, of gerecycled materiaal in een model dat als nieuw PP wordt verkocht
2. Korteduur-druksterkterapport
Onafhankelijk laboratoriumrapport volgens ASTM F3754-25 / F2418
Enkel een verticaal brochurecijfer zonder test van de zijwandsterkte
3. 50-jarige kruipcurve
Langetermijnbeoordeling van kruip over 50 jaar volgens CIRIA C737, onderbouwd met gegevens uit drukproeven onder langdurige belasting
Gedocumenteerde kruipreductiefactor die <2%–5% rek na 50 jaar bevestigt
Rekenen met korteduur-breukbelasting zonder veiligheidsfactoren
4. Hydraulische controle van holle ruimte
Waterverplaatsingsproef of dimensionale berekening van het materiaalvolume
95% netto intern percentage holle ruimte (237,5 L netto per 250 L H500-module)
Bruto buitenafmetingen van de module verwarren met het netto watervolume
5. Locatiespecifieke werktekening
CAD / BIM-legplan met verdeelleidingen en gronddekking
Toont funderingsbed, gronddekking, zijdelingse aanvulling, aanlegdiepten en opdrijfzekerheid
Algemeen catalogusblad zonder aansluitdetails van verdeelleidingen
6. Beheer-, onderhouds- en voorzuiveringsplan
Indeling van inspectieputten en specificatie van spoeldruk
Voorzuivering bij elke inlaat volgens het lokale voorschrift (TAPE-voorzuivering: 50% TSS-verwijdering) + stijgbuizen van 150–600 mm + reinigen met een waterdruk van ≤2.000 psi
Geen inspectiestijgbuizen of niet-doorspoelbare blinde modulerijen
7. Containerlaadschema
Aantal pallets, geneste stapelhoogte en lijst met reserveclips
Paklijst met het aantal modules per pallet en het geassembleerde omhullende volume per container (Storm Manage: ongeveer 341 m³ per 40HQ) + 2% reserveclips/pennen
Losse, niet-gepalletiseerde panelen of ontbrekende aantallen afschuifpennen
Wanneer u klaar bent om een technische fabrieksofferte of een CAD-legplan op maat aan te vragen bij een toonaangevende fabrikant, kopieert u de onderstaande specificatietabel naar uw offerteaanvraag (RFQ):
RFQ-controlelijst — Kopieer deze technische parameters naar uw offerteaanvraag.
Parameter
Aanbevolen bereik
Waarom dit belangrijk is
Hoe te verifiëren
Benodigd actief bergingsvolume
1.000 tot 250.000+ ft³ (28 tot 7.000+ m³) boven de binnenonderkant van de uitstroom
Bepaalt het exacte aantal H400/H500-modules bij 95% percentage holle ruimte
Civiele tabel voor hydraulische doorrekening van de afvoer en controle V_required ÷ 0.95
Maximale actieve tankdiepte
400 mm (1 laag H400) tot 2.500 mm (5 lagen H500)
Houdt de tankuitlaat boven het gemeentelijke hemelwaterriool en het hoogste grondwater (SHWT)
Controleer lengteprofiel van kabels en leidingen en de benedenstroomse druklijn (HGL)
Verticale druksterkte en harskwaliteit
20–40 t/m² gerecycled PP (ST-E20 tot ST-M40); 60 t/m² 100% nieuw PP (ST-H60); belastingsklasse bepaald op basis van controle van de gronddekking en wiellast door de ingenieur
Voorkomt knikken door visco-elastische kruip onder parkeerterreinen
Onafhankelijk ASTM F3754-25 druksterkterapport en analysecertificaat voor nieuw PP
Zijdelingse druksterkte van zijwand
7 tot 15 t/m² (68 tot 147 kPa) horizontale druksterkte
Weerstaat actieve gronddruk en belasting door verdichtingsmaterieel
Testblad van triaxiale / zijdelingse plaatdrukproef
Configuratie van omhulling en folie
45–60 mil HDPE/LLDPE/EPDM + dubbel 270 g/m² geotextiel (tijdelijke berging)
Waarborgt waterdichte insluiting of slibvrije bodeminfiltratie
ASTM D6241 CBR-ponstest (≥500 lbs) en lasprotocol
Bovenstroomse voorzuivering en inspectietoegang
Voorzuiveringsvoorziening goedgekeurd volgens de lokale voorschriften (bijv. TAPE-niveau voor voorzuivering of basiszuivering) + stijgbuizen van 150–600 mm + reinigen met een waterdruk van ≤2.000 psi
Voldoet aan gemeentelijke MS4-onderhoudscontroles na oplevering
NJDEP/TAPE-voorzuiveringscertificaat en locatieplan van stijgbuizen
Veelgestelde vragen
Kunnen modulaire infiltratiekratten van polypropyleen voor tijdelijke waterberging worden geïnstalleerd onder brandweerroutes en HS-25-laadperrons voor vrachtwagens?
Ja, als de controle door de verantwoordelijke ingenieur van de gronddekking, bedding, verdichting van de aanvulling en veiligheidsfactoren de belastingsklasse bevestigt. Storm Manage maakt de ST-M40 (40 t/m²) van gerecycled PP en verzendt de ST-H60 (60 t/m²) en elk model met een belastingsklasse van 50 t/m² of hoger in 100% nieuw polypropyleen.
Bij een betonnen laadperron en stempelpoten van brandweerwagens combineren civiel ingenieurs infiltratiekratten van nieuw polypropyleen van 60 t/m² met een constructief berekende verhardings- en funderingslaag volgens de constructietabellen van de fabrikant. Het verdichten van de constructieve aanvulling tot minimaal 95% standaard Proctordichtheid helpt om wielpuntlasten gelijkmatig over de cellulaire kolommen te verdelen.
Wanneer vereist een ondergronds bassin voor tijdelijke hemelwaterberging een ondoorlatend geomembraan in plaats van een omwikkeling met geotextiel?
Een geomembraanfolie is nodig als het water het systeem niet mag verlaten. De richtlijn van Philadelphia benoemt gebieden waar morsingen of grondwaterverontreiniging waarschijnlijk zijn. In de bodem infiltrerend hemelwater dat langzaam wegzakt, maakt infiltratie onhaalbaar, maar is op zichzelf geen reden om folie aan te brengen.
Onder dergelijke bodemomstandigheden zou onbeklede infiltratie leiden tot het risico van funderingszettingen, uitspoeling of verspreiding van verontreinigingspluimen. In goed doorlatende zand- of leemgronden boven het seizoensgebonden hoge grondwater, en waar bouwvoorschriften aanvulling van het grondwater eisen, schrijven ingenieurs een waterdoorlatend niet-geweven naaldvilt-geotextiel van 200 tot 300 g/m² voor.
Hoe voorkomt u opwaartse grondwaterdruk en opdrijven bij een met waterdichte folie beklede ondergrondse hemelwaterbuffertank?
Houd de onderzijde van de tank boven het seizoensgebonden hoge grondwater, of compenseer de opwaartse kracht met het eigen gewicht van de gronddekking.
Een lege, afgesloten hemelwaterbuffertank met 95% holle ruimte verplaatst 62,4 lb/ft³ (9,81 kN/m³) aan water, waardoor grondwater dat boven de tankbodem stijgt een sterke opwaartse kracht uitoefent. Door over te stappen op enkellaagse infiltratiekratten van 400 mm (H400) komt de onderzijde boven het grondwater te liggen. Diepere bassins maken gebruik van extra gronddekking of een betonnen vloerplaat tegen opdrijven om een veiligheidsfactor van ten minste 1.15 te behalen.
Welke voorzuiveringsvoorzieningen zijn bovenstrooms van een ondergronds systeem voor tijdelijke hemelwaterberging vereist?
Op commerciële parkeerterreinen wordt een diepe zandvangput met duikscherm toegepast, terwijl op drukbereden industriële terreinen een hydrodynamische wervelafscheider wordt gebruikt.
Volgens de richtlijn van Philadelphia moet afstromend hemelwater bij elke inlaat worden voorgezuiverd voordat het de ondergrondse waterberging bereikt. Een eventueel vereist percentage wordt lokaal bepaald. Het TAPE-programma van Washington vraagt bijvoorbeeld om 50% TSS-verwijdering door voorzuiveringsvoorzieningen. Externe afscheiders worden gecombineerd met interne rijen sedimentisolatoren en stijgbuizen aan het maaiveld, zodat opgevangen slib met vacuümspoeling kan worden verwijderd.
Wat is de typische ontwerplevensduur van modules van nieuw polypropyleen voor tijdelijke waterberging?
Modules voor tijdelijke waterberging van 100% nieuw polypropyleen hebben ondergronds een constructieve ontwerplevensduur van 50 jaar, gebaseerd op CIRIA C737.
De beschermende gronddekking en verharding schermen de ingedolven modules af tegen directe uv-straling. Wanneer het systeem wordt gedimensioneerd met de kruipveiligheidsfactoren volgens CIRIA C737, is nieuw polypropyleen vijf decennia lang bestand tegen biologische aantasting, dooizouten en bodemzuren.
Hoeveel kubieke voet aan vlakverpakte geocellulaire modules voor tijdelijke waterberging past er in één 40-voet High-Cube zeecontainer?
Eén 40-foot high-cubecontainer (40HQ) bevat ongeveer 341 m³ (12.040 ft³) aan omhullend volume van geassembleerde modules, waarmee bij 95% holle ruimte ongeveer 324 m³ (11.440 ft³) water wordt geborgen. Een 20-footcontainer vervoert 132,5 m³ omhullend volume.
De modules worden plat en in elkaar geschoven verzonden. Dat cijfer is dus het volume dat ze na assemblage innemen, niet de ruimte die ze in de container innemen.
Vraag een ondergronds legplan en een containerofferte rechtstreeks bij de fabriek aan
Heeft u voor uw volgende commerciële project behoefte aan een bestekklare moduleberekening, een ASTM F3754-25-druksterktedossier of een vrachtprijs voor een vlakverpakte 40HQ-container? Stuur uw benodigd bergingsvolume (m³ of ft³), de maximale aanlegdiepte en de belastingsklasse (ST-E20 tot ST-H60) naar ons ingenieursteam voor een systeemontwerp op maat.
Technische methodiek achter deze vergelijking
Deze koopgids bundelt de normen ASTM F3754-25, ASTM F2418/F2787, de 50-jarige kruipontwerpregels uit CIRIA C737 en handboeken voor ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging, aangevuld met fabrieksdrukproeven op geocellulaire polypropyleen infiltratiekratten uit de Storm Manage ST-serie. Alle hydraulische dimensioneringen en de rekenvoorbeelden voor 20.000 ft³ zijn gebaseerd op gedocumenteerde Noord-Amerikaanse civiele bouwkosten en containervrachttarieven. Samengesteld onder redactie van het technisch team van Storm Manage.
Van specificatie tot een gebruiksklaar bergingssysteem op locatie
Storm Manage levert modulaire ondergrondse oplossingen voor hemelwaterbeheer in B2B-projecten: infiltratiekratten, bergingsreservoirs met vertraagde afvoer, systemen voor tijdelijke waterberging, OSD-tanks en systemen voor het opvangen van regenwater.
01 Oplossingen voor waterberging, infiltratie en tijdelijke waterberging die aansluiten op de projectuitgangspunten.
02 Praktische ondersteuning bij keuzes over ruimtebeslag, gronddekking, belasting en installatie.