Wij gebruiken de gegevens die u indient om uw projectaanvraag te beoordelen en te beantwoorden. Inzendingen worden verwerkt in de WordPress-database van deze website met Fluent Forms; onze hosting- en e-mailproviders kunnen de ingediende gegevens verwerken. Andere technische dienstverleners ontvangen alleen de gegevens die worden beschreven in ons Privacybeleid.
Stuur geen wachtwoorden, betaalkaartgegevens, identificatienummers van overheidsdocumenten, gevoelige persoonsgegevens of onnodige vertrouwelijke informatie van derden.
HemelwaterbuffertanksModulair waterbeheerSpecificeer de capaciteit voor tijdelijke waterberging zonder onnodig groot te bouwen.Gebruik de informatie over tijdelijke waterberging wanneer afstromend hemelwater tijdelijk moet worden geborgen en gecontroleerd moet worden afgevoerd vanuit een compact ondergronds systeem.
HemelwaterbuffertanksModulaire waterberging met hoge capaciteit voor gecontroleerde afvoer.
InfiltratiekrattenInfiltratiesystemenLaat afstromend hemelwater in de bodem infiltreren waar de locatieomstandigheden dat toelaten.Bekijk de keuze van infiltratiekratten, de installatie en opties voor zware belasting om het grondwater gecontroleerd aan te vullen.
InfiltratiekrattenInfiltratiemodules voor gecontroleerde aanvulling van het grondwater.
OSD-tanksTijdelijke waterberging op locatieStem de dimensionering van OSD-tanks af op de eisen van de lokale overheid en de beperkingen van de locatie.Gebruik de pagina's over OSD voor keuzes rond ontwerp, installatie, naleving van de eisen van lokale overheden in NSW en kosten.
Informatiecentrum voor OSD-tanksPlanning, materialen en dimensionering voor tijdelijke waterberging op locatie.
Bergingsreservoirs met vertraagde afvoerBeheersing van piekafvoerenVang piekafvoeren op met technisch ontworpen ondergrondse waterberging.Gebruik de informatie over vertraagde afvoer voor de planning van waterdichte berging, naleving van SuDS-eisen en installatie.
Bergingsreservoirs met vertraagde afvoerVang piekafvoeren op met technisch ontworpen ondergrondse waterberging.
RegenwateropvangOpvangen en hergebruikenGebruik de berging van hemelwater voor hergebruik op projectschaal.Bekijk de mogelijkheden voor commerciële ondergrondse regenwateropvang en de planningsvereisten per regio.
RegenwateropvangVang regenwater op en hergebruik het op projectschaal.
ToepassingenPlan per toepassingVind de systeemoplossing die bij de omstandigheden op de locatie past.Gebruik de toepassingspagina's wanneer beperkingen rond verharding, woningbouw, industrie of hemelwaterafvoer op verhoogde dekken het uitgangspunt voor uw project vormen.
Alle toepassingenVind een systeem op basis van de locatieomstandigheden en het gewenste prestatieniveau.
Calculator voor waterbergingVoorlopige dimensioneringSchat de benodigde waterberging voordat het detailontwerp begint.Gebruik calculators in een vroeg stadium om aannames over neerslag, afstroming en hergebruik te vertalen naar een duidelijker technisch uitgangspunt.
Calculators voor waterberging en volumeSnelle tools voor tijdelijke waterberging, infiltratie, vertraagde afvoer en regenwateropvang.
ProjectvoorbereidingChecklist voor invoergegevensMaak de projectuitgangspunten eerder uitvoerbaar.Controleer welke locatiegegevens, belastingseisen en contactpersonen nodig zijn voordat u een product kiest.
Tools voor projectvoorbereidingVerzamel de informatie die nodig is om sneller tot een technisch gesprek te komen.
Systemen vergelijkenProjectomvang vergelijkenVergelijk oplossingen voor waterberging vóór de inkoop.Gebruik vergelijkingspagina's om materiaalkeuze, uitvoeringsomvang en budgetaannames op elkaar af te stemmen.
Vergelijkings- en materiaalkeuzehulpenKies een geschikte oplossing voor de locatie voordat de specificaties worden aangescherpt.
Hydraulische doorrekening van de afvoer van afstromend hemelwaterAfvoerroute van afstromend hemelwaterStem de bestemming van afstromend hemelwater af op de beperkingen van de locatie.Bepaal op basis van de locatieomstandigheden en prestatiedoelen of infiltratie, vertraagde afvoer, tijdelijke waterberging of hergebruik bij uw project past.
Ondersteuning bij de hydraulische doorrekening van de afvoer van afstromend hemelwaterBepaal de geschikte aanpak voor hemelwaterbeheer voordat u een systeemtype kiest.
VrachtcapaciteitContainerplanningPlan de levering van modules en bepaal de uitgangspunten voor de belasting.Schat de benutting van containers en controleer de criteria voor belasting op locatie voordat u de definitieve productplanning vastlegt.
Tools voor levering en belastingOndersteuning bij logistiek en keuzes over gronddekking voor zware belasting bij modulaire waterbergingsprojecten.
InformatiebronnenKenniscentrumToepassingenOver Storm ManageContactVraag een offerte aanTechnische ontwerpinformatieMaak weloverwogen keuzes voordat de ontgraving begint.Lees praktische richtlijnen, kies systemen die bij de toepassing passen en neem contact op met ons team wanneer uw project om maatwerk vraagt.
Civieltechnische & hydraulische ontwerprichtlijn · Bijgewerkt in oktober 2026
Beoordeeld door het civieltechnische en constructieve ingenieursteam van “Storm Manage”. De aangehaalde Amerikaanse en Britse normen omvatten AASHTO LRFD (H-20/HS-20-44), ASTM F2418, ASTM F2787-13 (2025), de Britse richtlijn CIRIA C737 en de Amerikaanse US EPA NPDES Phase II MS4-richtlijnen.
Een systeem voor tijdelijke hemelwaterberging onder parkeerterreinen vangt afstromend hemelwater van verharde terreinen op (C = 0,90–0,95) en doseert de lozing over 24 tot 72 uur.
Dankzij de 95/40-ontgravingsfactor bieden StormManage infiltratiekratten van nieuw polypropyleen (PP) een percentage holle ruimte van 95% en een verticale druksterkte tot 450 kN/m². Vergeleken met 38–42% effectieve poriënruimte in een pakket schone steenslag #57, beperken infiltratiekratten de benodigde ontgraving met 55% . Infiltratiekratten verlagen het ontgravingsvolume daardoor met circa 55%
Berijdbare rijbanen en brandweerroutes vereisen een AASHTO H-20/HS-20 belastingsklasse (32.000 lbs/142 kN achterasbelasting) met 18 tot 24 inch verdichte constructieve gronddekking.
Ondergrondse systemen kosten $6 tot $18 per kubieke voet aangelegd ($6.50–$11.00/ft³ voor PP-infiltratiekratten, of $6–$14/cu ft voor kunststofsystemen). Ze bereiken kostenpariteit met open oppervlaktebassins zodra grond- en graafkosten boven $12–$15 per sq ft uitkomen ($3.800+ per parkeervak van 9×18 ft), waarbij 100% van de parkeervakken behouden blijft.
Hoe ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging onder parkeerterreinen piekafstroming beheerst ten opzichte van open oppervlaktebassins
Tijdelijke hemelwaterberging onder parkeerterreinen vangt snel afstromend hemelwater van verharde parkeervlakken (C = 0,90–0,95) op in ondergrondse infiltratiekratten of infiltratietunnels met 95% holle ruimte en voert het water gecontroleerd af over 24 tot 72 uur tegen een aanlegprijs van $6 tot $18 per kubieke voet. Door de lozing te doseren via een gekalibreerde knijpopening of overstortdrempel houdt het systeem de piekafvoer na bouwontwikkeling op of onder de oorspronkelijke afvoercurve.
Civiel ingenieurs en gemeentelijke toetsers verdelen bovengrondse en ondergrondse waterberging in vier hydraulische categorieën. Traditionele droge en natte oppervlaktebassins liggen op maaiveldniveau en nemen 12% tot 20% van het bebouwbare bedrijfskavel in beslag. Daarentegen bergen ondergrondse systemen voor tijdelijke hemelwaterberging de afstroming in kunststof infiltratiekratten met een hoog percentage holle ruimte, boogvormige infiltratietunnels of betonnen kelders direct onder de parkeervakken. Raadpleeg voor een uitgebreide hydraulische vergelijking het achtergrondrapport over waterretentie versus tijdelijke hemelwaterberging.
Wat betekent tijdelijke hemelwaterberging voor een commercieel parkeerterrein?
Op een commercieel parkeerterrein houdt tijdelijke hemelwaterberging in dat regenwater tijdelijk wordt vastgehouden – in een ondergrondse hemelwaterbuffertank of aan het oppervlak – en gedoseerd in het gemeentelijke stelsel wordt geloosd gedurende 24 tot 72 uur. Het systeem voert dat water vervolgens in 24 tot 72 uur af naar het openbare hemelwaterriool . Een voorziening voor tijdelijke waterberging loopt tussen twee neerslaggebeurtenissen volledig droog.
Volgens het Amerikaanse Rhode Island Stormwater Design and Installation Standards Manual vangt ondergrondse tijdelijke waterberging de afstroming van ondoorlatende verharding op. Het systeem knijpt de afvoer bij de uitlaat om benedenstroomse beken en rivieren te beschermen tegen oevererosie. Verwarring tussen bovengrondse waterafvoer en de hydraulische doorrekening van de afvoer van ondergrondse buffertanks leidt geregeld tot vertraging bij de vergunningverlening. Een nat oppervlaktebassin houdt het hele jaar door een permanente waterspiegel aan om zwevende deeltjes via natuurlijke bezinking af te vangen. Een droog oppervlaktebassin of een met waterdichte folie beklede ondergrondse hemelwaterbuffertank bergt water tijdens maatgevende buien en loopt bij droog weer volledig leeg via een uitlaatconstructie.
Wanneer de aanwezige ondergrond goed doorlatend is, wikkelen ingenieurs de ondergrondse modules in niet-geweven geotextiel om een infiltratievoorziening te vormen. Bevat de bodem klei of staat het grondwater hoog, dan lassen aannemers een waterdichte geomembraan rondom de modules. In die uitvoering fungeert de installatie strikt als een waterdicht systeem voor vertraagde afvoer.
Hydraulische parameter
Droog bovengronds bergingsbassin
Nat retentiebassin (permanente vijver)
Met waterdichte folie beklede ondergrondse buffertank
Gemeentelijke hemelwatervoorschriften, verhardingsdrempels en wanneer ondergrondse waterberging droge bassins verslaat
Verharde commerciële parkeerterreinen zetten vrijwel alle neerslag direct om in oppervlakkige afstroming. Volgens de Amerikaanse richtlijn FHWA Hydraulic Engineering Circular No. 22 (HEC-22) hebben asfalt- en betonverhardingen in de Rationele Methode een afvoerscoëfficiënt (C) van 0.90 tot 0.95. Daarnaast hebben ze volgens NRCS TR-55 een Curve Number (CN) van 98. Omdat water niet in asfalt kan dringen, versnelt het afstromende hemelwater over het parkeerterrein en concentreert het piekvolume zich binnen enkele minuten.
Onder de Amerikaanse US EPA NPDES Phase II MS4-vergunningen eisen lokale verordeningen verplichte tijdelijke waterberging voor nieuw verhard oppervlak vanaf 5.000 sq ft tot 1.0 acre (43.560 sq ft). In dichtbebouwde gebieden begrenzen gemeentelijke normen de piekafstroming na aanleg voor maatgevende neerslaggebeurtenissen met een herhalingstijd van 2, 10, 25 en 100 jaar. Zonder gedegen hemelwaterbeheer overbelast ongeremde afstroming het openbare hoofdriool en veroorzaakt het wateroverlast of erosie in het ontvangend oppervlaktewater.
Sommige steden staan bij extreme buien ondiepe waterberging op maaiveld toe op aangewezen overloopparkeerplaatsen. Bouwvoorschriften in die steden begrenzen de waterdiepte op het rijdek echter op 6 tot 9 inch (150 tot 225 mm). Die geringe diepte houdt portieren en uitlaten van personenauto’s vrij van staand water. Al het hemelwater boven dat ondiepe laagje moet worden afgevoerd naar een ondergrondse hemelwaterbuffertank of een bovengronds bassin. Ingenieurs die hemelwaterafvoer voor snelwegen en parkeerterreinen ontwerpen, wegen de grondprijs af tegen de ontgravingsdiepte om de optimale inrichting te kiezen.
Hoe heten afvoerputten op een parkeerterrein en hoe sluiten ze aan op een ondergrondse buffertank?
Afvoerpunten op parkeerterreinen worden kolken met zandvang, straatkolken, trottoirkolken of lijngoten genoemd. Deze inlaatvoorzieningen vangen het over de verharding stromende water op en leiden het via gietijzeren roosters naar ondergrondse HDPE- of PVC-verzamelbuizen richting de hemelwaterbuffertank.
Binnen een commercieel afwateringsstelsel wordt de verharding onder een afschot van 1,5% tot 3,0% naar de roosterkolken toe geprofileerd. Elke kolk heeft een diepe zandvang onder de binnenonderkant buis van de uitlaat om grof grind en zwerfvuil af te vangen. Vanuit de kolk stroomt het hemelwater door een hydrodynamische afscheider naar een ondergrondse verdeelleiding. Aan de stroomafwaartse zijde bevat een betonnen uitlaatput een lasergesneden knijpplaat en een noodoverloop voordat de aansluiting op het gemeentelijke hemelwaterriool plaatsvindt.
Haalbaarheidsfactor op locatie
Drempelwaarde gunstig voor droog oppervlaktebassin
Drempelwaarde gunstig voor ondergrondse berging onder parkeerterrein
Civieltechnische & bestemmingsplan-impact
Kosten bedrijfsgrond + bouwrijp maken
Onder $8–$10 per sq ft (landelijke uitleglocatie)
Boven $12–$15 per sq ft ($3.800+ per parkeervak)
Ondergrondse waterberging bereikt kostenpariteit en spaart verhuurbaar vloeroppervlak
Gemeentelijke parkeernorm (bestemmingsplan)
Ruimteoverschot beschikbaar boven het vereiste aantal vakken
4,0–5,0 parkeervakken per 1.000 sq ft BVO (GLA) vereist
Behoudt 100% van de vakken op maaiveld (12–18 vakken per buffertank van 10.000 ft³)
Binnenonderkant straatriool ≥5,0–9,0 ft onder afgewerkt maaiveld
Maakt vrijvervalloizing mogelijk zonder dubbele pompput voor hemelwater
Herontwikkeling van campus of gemengde stadslocatie
Open groenstroken aan de kavelrand beschikbaar
Krappe binnenstedelijke inbreiding of renovatie van bestaand terrein
Voorkomt hekwerken, maaiwerk op taluds en aansprakelijkheidsrisico’s
Bovengrondse bassins vereisen zelfs op een campus met open ruimte (zoals het waterbergingsproject bij Parking Lot 5 van Portland Community College of traditionele oppervlaktebassins voor hemelwater) brede veiligheidsstroken. Bij winkelcentra, ziekenhuizen, distributiecentra en appartementencomplexen zorgt plaatsing onder het asfalt ervoor dat zowel aan de waterbergingsplicht als aan de parkeernorm wordt voldaan.
Vergelijking van ondergrondse systemen: geocellulaire PP-infiltratiekratten vs. HDPE-infiltratietunnels, CMP-buizen en prefab betonkelders
Zodra de locatie vraagt om ondergrondse tijdelijke waterberging, beoordelen civiel ingenieurs vier hoofdconstructies: modulaire geocellulaire infiltratiekratten van polypropyleen (PP), aan de onderzijde open gegolfde HDPE- of PP-infiltratietunnels, gegolfde stalen buizen met grote diameter (CMP) en prefab betonnen bergingskelders. Elk systeem heeft een eigen percentage holle ruimte, ruimtebeslag van de bouwput, hijsvereiste en chemische bestendigheid.
Volgens hoofdstuk 4.8 van het Amerikaanse Philadelphia Water Department Stormwater Plan Review Manual bieden modulaire roostersystemen tot 95% percentage holle ruimte voor waterberging. Schone gebroken steenslag biedt een porositeit van 0.40 (38-42% effectieve poriënruimte). Dit verschil vormt wat ons ingenieursteam de 95/40-ontgravingsfactor noemt. Modulaire infiltratiekratten van StormManage uit zuiver polypropyleen (PP) leveren 95% percentage holle ruimte en een druksterkte tot 450 kN/m². Vergeleken met 38-42% poriënruimte in een bed van gebroken steenslag #57, beperken modulaire infiltratiekratten het ontgravingsvolume onder commerciële parkeerterreinen met 55%.
Hieronder staat de keuzematrix voor de 4 ondergrondse bergingssystemen , opgebouwd als een civieltechnische vergelijkingstabel over 9 beoordelingsdimensies.
Systeemtype / Beoordelingscriterium
Modulaire geocellulaire PP-infiltratiekratten
Gegolfde HDPE / PP boog-infiltratietunnels
Gegolfd stalen buizenstelsel (CMP)
Prefab betonnen bergingskelder
1. Intern percentage holle ruimte van module
95% tot 96% open ruimte
100% onder de boog; open bodem
100% binnen de buiscilinder
85% tot 90% binnen het betoncasco
2. Netto samengesteld percentage holle ruimte in sleuf
88% tot 92% (minimale steenslagomhulling)
55% tot 68% (steunt op steenslag met 40% poriën)
65% tot 75% (brede aanstorting tussen buizen)
80% tot 85% (dikke betonwanden en -vloeren)
3. Verticale stapeling & diepteflexibiliteit
1 tot 6 lagen (1,5 ft tot 14+ ft bouwhoogte)
Uitsluitend enkellaags (1,5 ft tot 5,0 ft boog)
Enkellaags (36 in tot 120 in diameter)
Maatwerk storthoogtes (4 ft tot 12 ft)
4. Ruimtebeslag van ontgraving (voor 10.000 ft³)
~1.750 sq ft (2-laags pakket)
~3.600 sq ft (enkellaags uitgespreid)
~2.900 sq ft (parallelle buizenrijen)
~1.900 sq ft (monoliet betonwerk)
5. Vereiste voor zware hijskraan & aanslagmateriaal
Geen (handmatig tilbare modules van 15–25 kg)
Lichte hijsband aan graafmachine of plaatsing met 2 man
Graafmachine of verreiker met hijsstrop
Mobiele kraan van 100 tot 200 ton noodzakelijk
6. Bestendigheid tegen dooizout & chloriden
Inert (zuiver PP weerstaat pH 2–12 & strooizout)
Inert (HDPE/PP is bestand tegen wegenzout)
Kwetsbaar (verzinkte buisbodem roest door in 15–20 jaar)
Matig (chloriden tasten wapening aan bij scheurvorming)
7. Transportdichtheid bij vrachtvervoer
1.200–1.800 m³ bergingsvolume per 40HQ-container
400–650 m³ geneste bogen per oplegger
80–150 m³ per dieplader-vrachtwagen
15–30 m³ per zwaartransport-oplegger
8. Typische kosten inclusief aanleg ($/ft³)
$6,50 tot $11,00 / ft³
$7,50 tot $13,00 / ft³
$8,00 tot $14,50 / ft³
$12,00 tot $18,00+ / ft³
9. Ideaal toepassingsscenario voor parkeerterrein
Beperkt ruimtebeslag, waterdicht pakket of diepe stapeling
Breed terrein met ondiepe rotsbodem of hoog grondwater
Lange rechte rijbanen in klimaten zonder strooizout
Beperkte gronddekking (<12 in) of extreme industriële aslasten
In streken met gladheidsbestrijding treedt in de praktijk een kritiek schadebeeld op bij verzinkte stalen buizen. Dooizouten vol chloriden spoelen van geparkeerde auto’s af en hopen zich op in het water onderin de buffertanks. Het zouthoudende water blijft op de buisbodem staan en vreet het verzinkte staal binnen 15 tot 20 jaar door . Dit veroorzaakt verzakkingen en zinkgaten in het asfalt. Waar betonkelders te kostbaar zijn en zoutcorrosie stalen buizen uitsluit, vormen infiltratiekratten van zuiver polypropyleen en HDPE-tunnels een chemisch inerte bergingsmatrix voor 50 jaar.
AASHTO H-20 en HS-20 verkeersbelastingsklassen, gronddekking en constructieve kruip onder commerciële parkeerterreinen
Een ondergrondse buffertank maakt deel uit van de fundering onder de verharding van een commercieel parkeerterrein. Personenauto’s wegen 4.000 tot 6.000 lbs. Bestelwagens, vuilniswagens en brandweervoertuigen wegen aanzienlijk meer en oefenen hoge dynamische wielbelastingen uit op het parkeerdek. Volgens paragraaf 12.12 van de Amerikaanse AASHTO LRFD Bridge Design Specifications moeten manoeuvreerruimtes voor vrachtwagens en brandweerroutes bestand zijn tegen verkeersbelastingen volgens AASHTO H-20 en HS-20-44. Die norm komt overeen met 32.000 lbs (142 kN) per as, oftewel 16.000 lbs (71 kN) per dubbellucht-wielstel.
Voor thermoplastische boog-infiltratietunnels volgt het constructief ontwerp de Amerikaanse normen ASTM F2787-13(2025) en ASTM F2418. Voor modulaire geocellulaire tanks van polypropyleen verloopt de constructieve toetsing volgens de Britse richtlijn CIRIA C737 en de Europese norm BS EN 17152-1. Ingenieurs mogen nooit blindvaren op de korteduur-verbrijzelingswaarde uit een laboratoriumfolder. Polymeren ondergaan onder permanente gronddruk en cyclische verkeersbelasting een tijdsafhankelijke visco-elastische vervorming, bekend als constructieve kruip.
Volgens de Britse richtlijn CIRIA C737 delen constructeurs de verticale korteduur-breuksterkte door een 50-jarige kruipreductiefactor ($RF_{cr}$ van 2.2 tot 2.8 voor zuiver copolymeer-PP). Daarnaast passen ze een materiaalveiligheidsfactor toe ($FS_m$ van 1.3 tot 1.5). Om een rekenwaarde van de spanning van 135 kN/m² onder een HS-20 brandweerroute te dragen, is daarom een korteduur-druksterkte van 400 tot 650 kN/m² vereist. Het voorschrijven van zwaarbelaste D400-infiltratiekratten uit 100% nieuw polypropyleen voorkomt voortschrijdende kruipzakking en spoorvorming. Gerecyclede post-consumer PP-mengsels bevatten wisselende hoeveelheden polyethyleen die de kruipmodulus met 30% tot 45% verlagen. Gerecyclede modules horen uitsluitend thuis onder onbelaste groenstroken.
Verkeerszone op het parkeerterrein
AASHTO / EN belastingsklasse
Rekenwaarde asbelasting
Min. verticale korteduur-druksterkte
Min. zijdelingse wandsterkte
Min. totale gronddekking
Max. aanlegdiepte onderkant pakket
1. Groeneiland / Plantsoenstrook
Voetgangers / EN 124 A15
<3,500 lbs (alleen zitmaaier)
≥200 kN/m² (29 psi)
≥45 kN/m²
12 in (300 mm) teelaarde
8,0 ft (2,4 m)
2. Standaard parkeervakken personenauto’s
AASHTO H-10 / EN 124 B125
16.000 lbs (71 kN)
≥300 kN/m² (43,5 psi)
≥65 kN/m²
16 in (400 mm) fundering+asfalt
10,5 ft (3,2 m)
3. Rijbanen voor bestelwagens
AASHTO H-15 / EN 124 C250
24.000 lbs (107 kN)
≥380 kN/m² (55 psi)
≥80 kN/m²
18 in (450 mm) fundering+asfalt
12,0 ft (3,65 m)
4. Rijbanen voor vrachtverkeer
AASHTO H-20 / EN 124 D400
32.000 lbs (142 kN)
≥450 kN/m² (65,2 psi)
≥95 kN/m²
18–24 in (450–600 mm)
13,5 ft (4,1 m)
5. Gemeentelijke brandweerroutes
AASHTO HS-20-44 / D400
32.000 lbs + stempel-puntbelasting
≥500 kN/m² (72,5 psi)
≥105 kN/m²
24 in (600 mm) met geogrid
14,0 ft (4,25 m)
6. Opstelplaatsen voor afvalcontainers
AASHTO HS-20 Dynamisch remmen
32.000 lbs + stootbelasting voorlader
≥550 kN/m² (79,8 psi)
≥110 kN/m²
24 in incl. 8 in gewapende betonplaat
14,5 ft (4,4 m)
7. Laaddocks bij distributiecentra
AASHTO HS-25 / Zwaar vrachtverkeer
40.000 lbs (178 kN)
≥600 kN/m² (87 psi)
≥120 kN/m²
28–30 in (700–750 mm)
15,0 ft (4,5 m)
8. Zone met ondiepe kabels en leidingen
HS-20 met drukverdelende betonplaat
32.000 lbs (142 kN)
≥500 kN/m² + 6 in gewapende plaat
≥100 kN/m²
12–15 in (300–380 mm)
10,0 ft (3,0 m)
9. Bodem van een diepe meerlaagse tank
HS-20 + grondbovenbelasting
32.000 lbs + 12 ft grondkolom
≥650 kN/m² (94,3 psi)
≥130 kN/m²
24 in tot 8,0 ft gronddekking
16,5 ft (5,0 m)
Tijdens de uitvoering is de horizontale gronddruk minstens zo belangrijk. Wanneer de sleufbodem 8 tot 14 voet onder maaiveld ligt, drukt de actieve gronddruk van buitenaf tegen de wanden van het pakket. Modules moeten een zijdelingse wandbelasting van 75 tot 120 kN/m² kunnen opnemen. Voldoende buigstijfheid van de buitenwanden is noodzakelijk om te voorkomen dat de zijvlakken naar binnen buigen tijdens het verdichten met trilwalsen.
Hydraulische dimensionering en afvoerregeling: Rationele Methode, berekening van percentage holle ruimte en uitlaatputten met knijpopening
Een nauwkeurig hemelwaterontwerp bestaat uit twee afzonderlijke rekenstappen. Eerst berekenen ingenieurs het netto bergingsvolume dat volgens de lokale afvoergolf nodig is. Vervolgens rekenen ze dat nettovolume om naar het bruto ontgravingsvolume op basis van het poriënpercentage van het gekozen systeem. Voor afwaterende oppervlakken kleiner dan 20 acre gebruiken civiel ingenieurs de Gewijzigde Rationele Methode (Q = C · i · A) of de hydraulische doorrekening volgens NRCS TR-55. Voor stapsgewijze aansluitprincipes van verdeelleidingen raadpleegt u onze ontwerpgids voor ondergrondse hemelwaterbuffertanks.
De invoergegevens gaan uit van een afwaterend oppervlak A = 1.0 acre (43.560 sq ft) aan verhard parkeerterrein, een afvoercoëfficiënt volgens de rationele methode C = 0.92 en een bergingshoogte voor een bui met een herhalingstijd van 25 jaar d = 3.0 inches (0,25 ft).
Het vereiste netto bergingsvolume ($V_{net}$) bedraagt 43.560 sq ft × 0,25 ft × 0.92 = 10.018,8 ft³. De gestandaardiseerde ontwerpwaarde is 9.975 ft³ (282,5 m³) aan netto bergingscapaciteit.
Het bruto ontgravingsvolume ($V_{gross} = V_{net} \div \text{Composite Void Ratio}$) verschilt sterk per systeemarchitectuur:
De keuze voor PP-infiltratiekratten met 95% holle ruimte in plaats van een grindkoffer beperkt het benodigde ontgravingsvolume met 55% tot 57% en bespaart 37 afvoerritten met vrachtwagens vanaf de bouwplaats.
Zodra het water de ondergrondse hemelwaterbuffertank binnenstroomt, regelt het uitlaatbouwwerk de maximale lozing. De meeste stelsels maken gebruik van een tweetraps betonput voorzien van een roestvaststalen knijpplaat voor het basisdebiet en een hooggeplaatste noodoverloop. De afvoer door een standaard knijpopening volgt de hydraulische uitstroomformule:
Q = C_d · A · √(2 · g · h)
In deze vergelijking staat Q voor het debiet aan hemelwater in kubieke voet per seconde (cfs). De factor C_d is de afvoercoëfficiënt van de knijpopening (doorgaans 0.60 tot 0.62), en A is het doorstroomoppervlak van de opening in vierkante voet. De constante g is de valversnelling (32,2 ft/s²), terwijl h de waterkolom boven het hart van de knijpopening weergeeft. Een vlakke knijpplaat bereikt het maximaal toegestane lozingsdebiet pas bij het hoogste waterpeil. Vervanging van een vlakke plaat door een wervelventiel zorgt voor een vrijwel constant afvoerdebiet zodra de buffertank vult. Die afgevlakte afvoergolf verkleint het benodigde ondergrondse bergingsvolume met 15% tot 20%. Daarnaast toont recente modellering in een peer-reviewed overzicht van het ontwerp van bergingsbassins uit 2026 aan dat dimensionering op één enkele bui kan overstromen bij opeenvolgende regenfronten. Ingenieurs dimensioneren de interne noodoverloop daarom zodanig dat piekwater tijdens 100-jarige wolkbreuken veilig wordt weggeleid.
Aanlegkosten per kubieke voet ($6–$18/ft³) en rendement door behoud van parkeervakken
Bij het afwegen van maatregelen voor hemelwaterbeheer schrikken opdrachtgevers soms van de bouwkosten van een ondergrondse constructieve buffertank ten opzichte van een keermuursysteem ter ondersteuning van een grondlichaam. Commerciële bouwbudgetten moeten de graafkosten echter afzetten tegen de grondwaarde. Een open bovengronds droog bergingsbassin kost weliswaar slechts $0,75 tot $1,50 per kubieke voet om te profileren en in te zaaien, maar dat bedrag laat de marktwaarde van de opgeofferde bedrijfsgrond volledig buiten beschouwing.
Wat kost ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging per kubieke voet inclusief aanleg?
Volledig aangelegde ondergrondse tijdelijke hemelwaterberging kost $6,50 tot $18,00 per kubieke voet aan bergingsvolume. De meeste kunststofsystemen komen compleet geïnstalleerd uit tussen $6 en $14 per kubieke voet. Modulaire polypropyleen infiltratiekratten kosten $6,50 tot $11.00/ft³, en HDPE-infiltratietunnels liggen op $7,50 tot $13.00/ft³. Gegolfde stalen buizenstelsels kosten $8,00 tot $14.50/ft³, terwijl prefab betonkelders uiteenlopen van $12,00 tot $18,00+/ft³.
Calculatoren maken een denkfout wanneer zij alleen naar de losse moduleprijs per kubieke voet kijken. Bij een ondergronds bergingspakket vormen grondafvoer, aanvoer van AASHTO #57-steenslag, het lassen van de geomembraan en vrachtkosten 45% tot 60% van de totale aanneemsom. Boogvormige infiltratietunnels ontlenen hun draagkracht aan een dikke steenslagomhulling en vereisen 2.2 tot 2.5 keer meer aangevoerde steenslag dan modulaire PP-infiltratiekratten met 95% holle ruimte. Vlak verpakte, nestbare PP-infiltratiekratten zijn bovendien uiterst efficiënt voor zee- en wegtransport: één enkele 40HQ-container vervoert 1.200 tot 1.800 m³ (42.000 tot 63.500 ft³) aan bergingsvolume.
TCO-kostencomponent (Project met 10.000 ft³ netto bergingsvolume)
$4.200 ($840/jr vacuümreiniging van het reservoir)
9. Vastgoedwaarde van behouden parkeervakken
+$57.000 tot +$225.000 (15 vakken)
+$57.000 tot +$225.000 (15 vakken)
+$57.000 tot +$225.000 (15 vakken)
+$57.000 tot +$225.000 (15 vakken)
Onze kruiselings geverifieerde break-evenanalyse levert een heldere commerciële vuistregel op. De aankoop van bedrijfsgrond plus het bouwrijp maken overstijgt regelmatig $12–$15 per sq ft. Die drempel vertegenwoordigt $3.800+ aan kale grondwaarde per verloren parkeervak van 9×18 ft, en $15.000 tot $35.000 per vak aan gekapitaliseerde huurwaarde. Boven die drempel bereiken ondergrondse modulaire PP-infiltratiekratten of HDPE-tunnels ($6–$14/cu ft aangelegd) kostenpariteit met open droge oppervlaktebassins. Tegelijkertijd behoudt ondergrondse waterberging 100% van de parkeercapaciteit op maaiveld. Door hemelwater ondergronds te beheren verandert onproductieve vijvergrond in rendabel bebouwbaar oppervlak.
Waterkwaliteit-voorzuivering, isolatorrijen en MS4-inspectietoegang
Hemelwaterbuffertanks zijn ontworpen om water te bergen, niet om slib op te vangen. Afstromend hemelwater van parkeerterreinen bevat hoge concentraties microplastics, zware metalen, minerale oliën en zwerfvuil. Het plaatsen van ondergrondse infiltratietunnels zonder bovenstroomse hydrodynamische afscheider of isolatorrij leidt binnen 3 tot 5 jaar tot dichtslibben met fijn materiaal. Verstopping door slib is de hoofdoorzaak van het falen van ondergrondse bergingsvoorzieningen en leidt tot overtreding van gemeentelijke MS4-vergunningsvoorschriften.
Om de waterkwaliteit te borgen en het bergingsvolume in stand te houden, verplichten de Amerikaanse US EPA en regionale richtlijnen een voorgeschakelde zuivering. Volgens de keuringsprotocollen van NJDEP en TARP moeten voorzuiveringsunits 80% verwijdering van zwevende stof (TSS) behalen voor deeltjes van 50 tot 100 micrometer. Elke constructieve hemelwatervoorziening onder een commercieel parkeerterrein vereist een dergelijke voorzuivering. Een doordacht ontwerp combineert kwaliteits- en kwantiteitsbeheer in een integrale 3-traps slib- & koolwaterstoffen-zuiveringsstraat. Deze reeks levert aantoonbare kwaliteitswinst op voordat het water het hoofdpakket of het ontvangend oppervlaktewater bereikt.
Hoe reinigt en inspecteert u een ondergronds systeem voor tijdelijke hemelwaterberging?
Elke zes maanden inspecteren onderhoudsploegen een ondergronds systeem voor tijdelijke hemelwaterberging met een rioolcamera (CCTV) of peilstok via inspectieputten van 6 tot 24 inch. Zodra het bezonken slib een dikte van 3 tot 4 inch bereikt (of 10% van de modulehoogte), spuiten operators de speciale slibtunnel schoon. Ze gebruiken hiervoor een hogedruk-spoelkop begrensd op 2.000 tot 3.000 PSI en zuigen het slibwater weg via de bovenstroomse kolk of inspectieput.
Ophopingen in buis- of krattensystemen worden leeggepompt en verwijderd zodra het slib tot vier inch onder de binnenonderkant van de uitlaatbuis reikt, of wanneer de slibvangzone voor driekwart gevuld is. Hoofdstuk 4.8 van het handboek van het Philadelphia Water Department eist voorzuivering op alle inlaten en speciale onderhoudstoegangen op elk ondergronds bergingssysteem. Bij modulaire polypropyleen infiltratiekratten voorzien ingenieurs een doorlopende ronde inspectietunnel in de onderste laag, aangesloten op de inlaat- en uitlaatputten. Standaard gemeentelijke kolkenzuigers kunnen zo verontreinigingen afzuigen en slib wegspoelen zonder de dragende kolommen van de krattenmatrix te beschadigen.
Zuiveringstrap
Bouwkundig onderdeel
Afgevangen doelverontreiniging
MS4-inspectie- & reinigingsdrempel
Trap 1: Inlaatvang
Straatkolk met diepe zandvang (≥24 in) + olie-/drijfvuilscherm
Slibdikte meten na zware bui; elke 6–12 maanden leegzuigen met kolkenzuiger
Trap 3: Interne isolatortunnel
Met geotextiel omwikkelde isolatorrij of geperforeerde PP-spoeltunnel
Resterend zwevend fijn slib (<50 µm) tijdens de eerste afstroomgolf
Jaarlijkse camera-inspectie; reinigen op 2.000–3.000 PSI bij sliblaag ≥3 in
Ontgraving, lassen van geomembraanfolie, AASHTO #57-steenslagomhulling en opdrijfzekerheid in grondwater
Zelfs een voor AASHTO HS-20 gedimensioneerd hemelwatersysteem bezwijkt als het grondwerkbedrijf tijdens het graven van de sleuf de kantjes ervan afloopt. Schadeonderzoek bij commerciële parkeerterreinen wijst op drie steeds terugkerende uitvoeringsfouten: aannemers gebruiken ongewassen rond riviergrind, laten de bovenste ontluchtingsleiding op waterdichte tanks weg, of negeren de opwaartse grondwaterdruk.
Ten eerste moet de aannemer de sleufbodem afwalsen en keuren om een minimale draagkracht van de ondergrond van 150 tot 200 kPa aan te tonen. De bodem moet een verdichtingsgraad van ≥95% Standaard Proctor volgens ASTM D698 halen. Worden slappe kleilenzen aangetroffen, dan moet de ploeg deze ontgraven en vervangen door 6 tot 12 inch verdicht funderingsgranulaat. Vul de werkruimte rond kunststof infiltratiekratten of tunnels nooit aan met rond riviergrind of parelgrind. Rond grind mist korrelhaking en schuift weg onder dynamische vrachtwagenaslasten, wat leidt tot scheurvorming in het asfalt. Schrijf altijd gewassen, open gegradeerde gebroken steenslag AASHTO #57 (ASTM D448) voor (19 tot 25 mm / 3/4 in tot 1 in) met minder dan 1% fijne fractie door zeef #200.
Ten tweede vereist waterretentie of waterdichte tijdelijke waterberging in kleigrond een ondoorlatende folie. Aannemers pakken het modulaire pakket in met een 40 tot 60 mil (1.0 tot 1,5 mm) dikke HDPE- of EPDM-geomembraan conform ASTM D4437 / GRI-GM13. Deze folie wordt aan weerszijden beschermd door twee lagen niet-geweven beschermgeotextiel van 8 tot 10 oz/yd² (270 tot 340 g/m²). Dat beschermkussen voorkomt dat scherpe randen van de #57-steenslag de folie lekprikken. Elke lasnaad moet vóór het aanbrengen van de steenslag niet-destructief op dichtheid worden beproefd met een vacuümklok of luchtkanaaltest. Daarnaast moet elke waterdichte met folie beklede tank op het hoogste punt zijn voorzien van een verticale ontluchtingsbuis van 4 tot 6 inch. Zonder ontluchting wordt ingesloten lucht bovenin samengedrukt en blaast de folie als een ballon omhoog.
Ten derde gedragen lege ondergrondse buffertanks zich als een drijvend ponton zodra hoog grondwater boven de onderkant van het pakket stijgt. Civiel ingenieurs moeten de opwaartse kracht volgens de wet van Archimedes afzetten tegen het eigen gewicht van de bovenliggende gronddekking en verharding. Het ontwerp moet een veiligheidsfactor tegen opdrijven van ten minste FS ≥ 1.15 waarborgen, of de onderkant van het pakket 2.0 tot 3.0 voet boven het hoogste grondwaterpeil houden. Waar de bodemopbouw dit toelaat, kan infiltratie in zandgronden worden toegepast binnen duurzaam stedelijk waterbeheer. Het inpakken van de infiltratiekratten in waterdoorlatend geotextiel maakt het lassen van folie overbodig en neemt elk opdrijfrisico weg. Tevens voorkomt het stilstaand water dat muggen kan aantrekken.
Scherpe #57-steenslag perforeert de geomembraan onder wielbelasting
Waterdichte geomembraanfolie
40–60 mil (1,0–1,5 mm) HDPE of EPDM (GRI-GM13); dubbele thermische lasnaad
Weglekkend water verzadigt naastgelegen gebouwfunderingen of kleiondergrond
Constructieve steenslagaanvulling
Gewassen gebroken steenslag AASHTO #57 (19–25 mm); verdicht in lagen van 12 in
Zijdelings uitknikken van de wanden en craquelé-scheuren in het asfalt
Ontluchtingsleiding op het bovenste punt
Min. 4-in Schedule 40 PVC-ontluchtingsbuis op het hoogste punt van de verdeler
Ingesloten luchtbel blokkeert de instroom en drukt de verharding omhoog
Ballast tegen opdrijven door grondwater
Veiligheidsfactor tegen opdrijven FS ≥ 1.15 op eigen gewicht of betonvloer
Lege buffertank drijft omhoog bij hoge grondwaterpeilen
Aangescherpte regelgeving 2025–2026 en technische indieningschecklist voor leveranciers van hemelwaterberging
Tussen 2025 en 2026 zijn gemeentelijke eisen voor hemelwaterafvoer in Noord-Amerika en Europa fors aangescherpt. In 2025 kende de American Society of Civil Engineers (ASCE) in haar Infrastructure Report Card aan de Amerikaanse hemelwaterinfrastructuur een beoordeling D toe. Tegelijkertijd traden in diverse Amerikaanse staten geactualiseerde neerslagcurven volgens NOAA Atlas 14 en Atlas 15 in werking. Daardoor verhoogden gemeenten de maatgevende neerslag voor 25- en 100-jarige buien met 15% tot 25%. Herziene gemeentelijke toetsingshandboeken, zoals hoofdstuk 4.8 van het Philadelphia Water Department, stelden het overleggen van 50-jarige kruipbreukcurven en speciale inspectieschachten verplicht voor het afgeven van een aanlegvergunning.
Gebruik de onderstaande 9-punts technische checklist om een leverancier te toetsen voordat u een inkooporder plaatst. Bij de aanschaf van geocellulaire polypropyleen modules voor bergingsreservoirs met vertraagde afvoer mogen ingenieurs nooit genoegen nemen met een algemene brochure van één pagina. Handelsbedrijven bieden vaak lichte infiltratiekratten van gerecycled polypropyleen aan die bij een onafhankelijke constructieve toetsing worden afgekeurd.
Indieningspunt #
Technisch bewijsdocument
Vereiste norm / Acceptatiecriterium
Afkeuringsgrond bij controle van werktekeningen
1. Certificaat van grondstofzuiverheid
Rapport van Differential Scanning Calorimetry (DSC) & Melt Flow Index (MFI)
Ongekeurd post-consumer gerecycled PP/PE-mengsel onder berijdbare rijstroken
2. Testrapport verticale korteduur-druksterkte
Drukproef op volledige module tussen drukplaten (geen los gezaagd kolommetje)
≥400–650 kN/m² verticale bezwijksterkte conform BS EN 17152-1
Beproeving enkel uitgevoerd op een uitgesneden stukje kunststof in plaats van heel krat
3. Zijdelingse wandbelastingstest
Horizontale drukproef op de zijwandroosters
≥75–120 kN/m² zijdelingse weerstand tegen diepe gronddruk
Enkel verticale sterkte opgegeven met slappe vastgeklikte zijwandjes
4. 50-jarige kruipextrapolatie
1.000 tot 10.000 uur Stepped Isothermal Method of langeduur-kruipcurve
50 jaar ontwerplevensduur volgens Britse richtlijn CIRIA C737 ($RF_{cr}$ onderbouwd)
Leverancier stelt korteduur-breuksterkte gelijk aan langeduur toelaatbare belasting
5. Afschuifverbinding & centreerpennen
Specificatie van afschuifpennen tussen lagen en bodemplaatvergrendeling
Vormgesloten mechanische afschuifnokken tussen gestapelde modulelagen
Stapeling enkel op wrijving die horizontaal verschuift onder remmende vrachtwagens
6. Specificatie interne spoeltunnel
CAD-detail van het onderste inspectie- en hogedruk-spoelkanaal
≥200–300 mm vrije inspectietunnel geschikt voor 2.500 PSI spuitdruk
Gesloten binnenrooster zonder doorgang voor camera of kolkenzuigerslang
7. Geomembraan & doorvoermanchetten
Specificatie 40–60 mil HDPE/EPDM-folie + voorgelaste buismanchetten
Voldoet aan ASTM D4437 / GRI-GM13 met roestvaststalen klembanden
In het werk met tape geplakt bouwzeil in plaats van gelaste geomembraan
8. Locatiespecifiek CAD-legplan
Uitvoeringsgereed DWG/PDF-plan, lengteprofiel en verdeelleidingdetail
Toont gronddekking, ontluchtingsbuis, steenslagpakket en opdrijfberekening
Geen dimensionering van verdeelleidingen of ontbrekende ontluchtingspositie
9. ISO 9001 & container-stapeldichtheid
Fabriekscertificaat ISO 9001 + palletpaklijst per 40HQ-container
Batch-traceerbaarheid + 1.200–1.800 m³ flat-pack volume per 40HQ
Voorgemonteerde volumineuze kratten die de zeevrachtkosten verdrievoudigen
Veelgestelde vragen (FAQ)
Wat is het verschil tussen een bassin voor tijdelijke hemelwaterberging en een nat retentiebassin?
Een voorziening voor tijdelijke hemelwaterberging houdt afstromend water enkel tijdens een bui vast. Of het nu is aangelegd als een droog oppervlaktebassin of als een ondergrondse hemelwaterbuffertank van modulaire infiltratiekratten onder een parkeerterrein, het systeem laat het water via een knijpopening of overstort binnen 24 tot 72 uur weglopen. Een nat retentiebassin behoudt het hele jaar door een permanente waterspiegel. Het maakt gebruik van volumeverdringing, bodem-infiltratie en/of verdamping tussen opeenvolgende buien.
Hoe lang houdt een ondergrondse hemelwaterbuffertank onder een parkeerterrein water vast na een bui?
De meeste gemeentelijke MS4-voorschriften en regionale ontwerphandboeken eisen dat een ondergronds systeem voor tijdelijke hemelwaterberging onder een parkeerterrein binnen 24 tot 72 uur na het einde van de piekneerslag volledig leegloopt. Een gekalibreerde roestvaststalen knijpplaat of wervelventiel in de uitlaatput begrenst het piekdebiet tijdens de bui en zorgt ervoor dat de ondergrondse modules weer leeg zijn voordat de volgende neerslaggebeurtenis arriveert.
Kunt u kunststof infiltratiekratten voor vertraagde afvoer toepassen onder brandweerroutes en laaddocks?
Ja, mits de geocellulaire modules zijn vervaardigd uit zuiver copolymeer-polypropyleen dat is berekend op AASHTO H-20 of HS-20-44 aslasten (32.000 lbs per as). Daarnaast dient de aannemer de voorgeschreven gronddekking van verdichte steenslagfundering en asfalt aan te brengen. Infiltratiekratten met een verticale korteduur-druksterkte van 450 tot 650 kN/m² en verdichte AASHTO #57-steenslag dragen brandweervoertuigen en opleggers veilig en zonder zetting.
Moeten bovengrondse bergingsbassins worden gemaaid, en maakt ondergrondse waterberging maaiwerk overbodig?
Bovengrondse droge bassins vereisen meerdere keren per groeiseizoen maaiwerk, taludonderhoud, zwerfvuilverwijdering en groenbeheer. Maaien voorkomt dat boomwortels de grondwal doorboren. Door het aanleggen van een ondergrondse hemelwaterbuffertank vervallen maai- en groenonderhoudscontracten volledig. Bovendien voorkomt de ondergrondse tank de ontwikkeling van muggenlarven.
Kunnen muggen zich voortplanten in ondergrondse hemelwaterbuffertanks?
Ondergrondse hemelwaterbuffertanks liggen in afgesloten, donkere ruimtes onder de verharding en lopen binnen 24 tot 72 uur volledig droog, waardoor de 7 tot 10 dagen durende larvale cyclus van muggen wordt doorbroken.
Wanneer moet een parkeerterrein een waterdichte geomembraanfolie gebruiken in plaats van een infiltrerende geotextiel-omhulling?
Ingenieurs schrijven een gelaste waterdichte HDPE- of EPDM-geomembraan van 40 tot 60 mil voor zodra de bodem op locatie slecht doorlatend is. Dit geldt voor kleigronden uit bodemgroep C of D met een infiltratiesnelheid onder 0.5 inch per uur. Een waterdichte folie is eveneens noodzakelijk wanneer het seizoensgebonden hoogste grondwaterpeil minder dan 2 tot 4 voet onder de onderkant van de buffertank staat, of wanneer de sleuf binnen 10 voet van een gebouwfundering ligt. Ook op verontreinigde saneringslocaties (brownfields) en in karstgebieden zijn ondoorlatende geomembranen verplicht. Wijzen doorlatendheidsproeven daarentegen op een goed doorlatende zand- of grindondergrond (groep A of B) met voldoende afstand tot het grondwater, dan vormt het inpakken van de modulaire infiltratiekratten in niet-geweven naaldvilt-geotextiel een infiltratievoorziening die het grondwater aanvult en de lozing op het riool vermindert.
Wat is de typische ontwerplevensduur van infiltratiekratten van nieuw polypropyleen vergeleken met gegolfde stalen buizen?
Geocellulaire infiltratiekratten van nieuw polypropyleen (VPP) worden ontworpen volgens de Britse richtlijn CIRIA C737 en de norm BS EN 17152-1 en zijn op kruip beproefd voor een ontwerplevensduur van 50 jaar. Polypropyleen is chemisch inert voor wegenzout en zuren in afstromend verhardingswater (pH 4 tot 10). Daarentegen vertonen verzinkte gegolfde stalen buizen (CMP) onder met zout bestrooide parkeerterreinen vaak al binnen 15 tot 25 jaar doorroesting van de buisbodem, tenzij wordt gekozen voor staal met een polymeercoating.
Redactionele & civieltechnische verantwoording: Deze specificatiegids is opgesteld en gecontroleerd door het technische ingenieursteam van Storm Manage. Een bevoegd raadgevend ingenieur (Professional Engineer, PE) dient alle hydraulische dimensioneringsberekeningen, gronddekkingen volgens AASHTO H-20/HS-20 en veiligheidsfactoren tegen opdrijven te verifiëren en goed te keuren op basis van locatiespecifiek grondmechanisch onderzoek.
Van specificatie tot een gebruiksklaar bergingssysteem op locatie
Storm Manage levert modulaire ondergrondse oplossingen voor hemelwaterbeheer in B2B-projecten: infiltratiekratten, bergingsreservoirs met vertraagde afvoer, systemen voor tijdelijke waterberging, OSD-tanks en systemen voor het opvangen van regenwater.
01 Oplossingen voor waterberging, infiltratie en tijdelijke waterberging die aansluiten op de projectuitgangspunten.
02 Praktische ondersteuning bij keuzes over ruimtebeslag, gronddekking, belasting en installatie.